Ekşioğlu: 'Rezilce Yaşıyoruz'

''Futbolda şike'' iddialarına yönelik dava kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, Fenerbahçe'nin menfaatlerini her zaman ön planda tuttuğunu, örgüte üye olarak çıkar sağladığı iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Ekşioğlu: 'Rezilce Yaşıyoruz'

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın savunmasının ardından Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, sanıklara, diledikleri sürede savunma yapabileceklerini, gerektiğinde aldıkları kararları ve kendilerini eleştirebileceklerini kaydetti.

Ekinci'nin bu sözlerinin ardından savunmasına başlayan İlhan Ekşioğlu, hakkındaki örgüt üyeliği suçlamasını kabul etmediğini söyledi. 

Ekşioğlu'nun, ''Fenerbahçe de bir sivil toplum örgütüdür ama örgüt denilince korkarak yaklaşıyoruz. Her örgüt suç örgütü değildir'' şeklindeki sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, ''Yargıçların da örgütü var'' şeklinde karşılık verdi.

Çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmanın kendisi için kabul edilemez olduğunu dile getiren Ekşioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben böyle bir örgütün varlığına inanmıyorum. Böyle bir örgüte üye değilim. Çıkar amaçlı suç örgütü olduğu zaman daha da can yakıcı oluyor. Allah'a şükür hiçbir menfaate ihtiyacım yok. Duysaydım da o yola başvurmazdım. Şan, şöhrete de ihtiyacım yok. Belki 4 bin gündür Fenerbahçe'de yöneticilik yapıyorum ama 4 kere gazetede açıklamam çıkmamıştır. Fenerbahçe rozetini kullanarak trafik polisine karşı bile menfaat sağlamadım. 10 yıl önceki mal varlığım şu anki mal varlığımdan daha fazladır. Ben böyle bir Fenerbahçeliyim. Hiç kimse, 'Fenerbahçe'yi kendi menfaatinden arkada tuttu' diyemez. Hep Fenerbahçe'nin menfaatleri önde gelmiştir.''

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Etik Kurulu raporunu eleştiren Ekşioğlu, ''Futbolun kirli olduğunu iddia edenler varsa, ben kirletmediğim gibi, benim üzerimden temizlenmesine de şiddetle karşı çıkıyorum. Ben Etik Kurulu raporunu da, kurulunu da tanımıyorum'' dedi.

Futbol yöneticilerinin, futbolun ortamının gerilmesinde büyük payı olduğunu kaydeden Ekşioğlu, Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden Serdal Adalı'nın gıyabında kendisi hakkında kötü sözler sarf ettiğini ancak tanıdıktan sonra çok iyi dost olduklarını dile getirdi.

Telefonda yaptığı konuşmaların her yöne çekilebileceğini kaydeden Ekşioğlu, ''Şüpheden sanık yararlanır diye bir ilke var. Hep savcılık makamı yararlanmış. Yarısından da ben yararlanmak istiyorum'' diye konuştu.

Cezaevinde uzun süre düşünme fırsatı bulduğunu dile getiren Ekşioğlu, ''Beni çok iyi tanıdınız. Ben cezamı çok fazla çektim. 17 kişi başladık. Metris'te şu anda 2 kişi kaldık ve artık sabah kalktığımızda yerde böceklerle karşılaşmaya başladık. Rezil bir hayatın içindeyiz. Beraatimi talep ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 09:23
YORUM EKLE

banner47