Ege UWR Spor Kulübü'nden şampiyonluk madalyalarına ambargo!

Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü takımları, uluslararası 24. Sualtı Ragbisi Açık Gençler Almanya Şampiyonası'nda U18 ve U15 kategorilerinde 2 kez namağlup şampiyon olma başarısını gösterdiler

Ege UWR Spor Kulübü'nden şampiyonluk madalyalarına ambargo!

23-24 Haziran'da Almanya'nın Rheine şehrinde Almanya Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen uluslararası şampiyonluk müsabakalarında U18 (18 yaş altı) ve U15 (15 yaş altı) gruplarında bayan ve erkek takımlar kıyasıya mücadele etti. Milli takım düzeyinde son Avrupa Şampiyonluğu'nu kazanan ülkemizi, müsabakalarda Tarkan Laleli antrenörlüğünde 18 yaş altında 2 erkek, 1 bayan, 15 yaş altında ise 3 erkek ve 1 bayan takımı ile Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü başarıyla temsil etti.

U18 ve U15 yaş gruplarında erkeklerde namağlup olarak finale çıkan Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü takımlarımız, güçlü Alman rakiplerine karşı sualtında üstün bir performans sergileyerek, uluslararası Almanya Şampiyonası'nda 2 kez birincilik kürsüsüne çıkıp, bayrağımızı gururla dalgalandırdılar. Aynı yaş gruplarında ikincilikleri Alman, üçüncülükleri ise yine Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü takımları aldı. Takımlarımız Türkiye'ye 2 şampiyonluk, 2 üçüncülükle döndüler.

ALMAN YETKİLİLERDEN TÜRK TAKIMLARINA ŞAMPİYONLUK ÖVGÜSÜ

Takımlarımızın Sırbistan'ın Kikina kentinde 2 günlük verimli bir kamp çalışmasıyla şampiyonluk maçlarından önce büyük bir moral depoladığını söyleyen Antrenör Tarkan Laleli, "Sırbistan'da, bu ülkenin takımlarıyla yaptığımız hazırlık turnuvasında U18 yaş grubunda bayanlarda birinci olduk. Erkeklerde ise ilk üçte takımlarımız yer aldı. U15 yaş grubundaki hazırlık maçlarımızda ise bayan takımımız yine 1.lik kazanırken, erkeklerde 1.lik ve 2.lik başarılarına imza attık. Hazırlık turnuvası spor kulübü takımlarımıza büyük moral oldu. Almanya Şampiyonası'ndaki başarımızın sırrı, tam bir disiplin içinde çalışmamız ve özellikle oyun sırasında sporcularımızın eksiksiz motivasyonu. Almanya Sualtı Sporları Federasyonu yetkilileri, uluslararası yarışmalarda geleceğin şampiyonlarının Türk takımları olacağını özellikle bizimle paylaştılar. Sporcularımı ayrı ayrı tebrik ediyor, onlarla gurur duyuyoruz. Gençlerde bayan takımlarımız ilk kez uluslararası bir yarışmada resmi olarak mücadele ettiler. Bu bayan takımlarımız için bir çok önemli bir kilometre taşıdır. Takimimizin hazirlik asamasinda bizlere olan destegini hep hissettiren basta İzmir Valimiz Sayin Erol AYYİLDİZ, Vali Yardimcimiz Sayin Ahmet Ali BARİS, İzmir GHSİ mudurumuz Sayin Nüammer USLU, Bornova GSH ilce Mudurumuz Hakan SEYMEN, Federasyon Baskanimiz Doc. Dr. Sahin OZEN, antrenmanlarimizi surdugumuz Ege Universitesinin degerli  Rektorumuz Prof. Dr.. Necdet BUDAK, ve Rektor Yardimcimiz Prof. Dr. Mehmet ERSAN'a sonsuz tesekkurlerimizi sunuyor ve elde edilen basarilari gencligi ve sporu destekleyen tum buyuklerimize armagan ediyoruz" dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada  Antrenör Tarkan Laleli ve Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü'nün başarılı sporcularını gönülden kutladığını belirterek, "Sualtı ragbisinde Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü'müzün uluslararası yarışlarda gösterdiği başarılara bir yenisini daha eklemesine heyecanla tanıklık ettik. Gerçekten sporcularımızın performansı, sualtı ragbisinde yakaladığımız uluslararası başarı grafiğinin en net göstergesidir. Yeni başarıların geleceğinden hiç şüphem yok. Bütün genç sporcularımızın gözlerinden öpüyor, onları alkışlıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER