banner9

Dünyanın Taraftarı İzmir'de Buluştu

Taraftar Hakları Derneği ve Avrupa Futbol Taraftarları Ağı’nın işbirliği ile düzenlenen, FSE Uluslararası Futbol Taraftarları Yaz Buluşması İzmir’de başladı.

Dünyanın Taraftarı İzmir'de Buluştu
Alsancak’taki Altıkırbeş Kafe’de buluşan farklı renklere gönül veren futbolseverler, rekabet, dayanışma ve dostluğun bir arada olacağı yeni taraftar anlayışı için çalışacaklarını dile getirdi. Etkinliğe Türkiye’den Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Gençlerbirliği, Bucaspor ve Karşıyaka ile Avrupa’dan St. Pauli, Gent, Borussia Dortmund ve CSKA kulüplerinin tribün temsilcileri katıldı.
 
Taraftar Hakları Derneği Başkanı Burkal Efe Sakızlıoğlu, etkinlik süresince farklı kulüplerin taraftar temsilcilerinin tecrübelerini birbirlerine aktaracaklarını ve ülkeler arası dostluk köprüleri kurulacağını söyledi. Değişik ülkelerden gelen futbolsverlerin Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde dört gün boyunca değişen futbol yapısı, kulüp-seyirci ilişkisi, taraftar kültürü gibi konularda konferans vereceğini dile getiren Sakızlıoğlu, "Tek amacımız Türkiye’de yaşanan tribün olaylarını önlemek. Farklı kültürlerin futbol sevgisini insanımıza anlatmak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER