banner51

Dünya Şampiyonası İçin Geri Sayım!

İzmir'in ev sahipliğinde 21-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 33'üncü Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası için geri sayım başladı.

Dünya Şampiyonası İçin Geri Sayım!
Yarışmaların yapılacağı Halkapınar Spor Salonu'nda antrenmanlara başlayan sporcular, İzmirlilere görsel bir şölen izletmeye hazırlanıyor. Katılımın yoğunluğu yüzünden sabah saat 06.00'da start alan provalar, akşam saat 22.00'ye kadar süreceği bildirilirken, çalışmalar için Şavkarspor'un salonu ile Atatürk Spor Kompleksi içine inşa edilen mini salonun da kullanıldığı belirtildi.
 
Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili Emre Bağcı, 58 ülkeden 325 sporcunun katılacağı organizasyonnda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 2 yıldır hazırlık yaptıklarını belirtti, şöyle konuştu:
 
"En geniş katılımlı şampiyonaya ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Pazar günü açılış gösterileri yapılacak. Pazartesi gününden itibaren ülkemizin de yarışacağı bireysel ve grup müsabakaları başlayacak. Cimnastikte önde gelen şehirlerimizden biri olan İzmir'in desteğini bekliyoruz."
 
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER