Doktor Spor Ekinde Kapak Konusu Yaptı

Bugün İngiliz basını sezonun ilk maçında Jose Morinho’nun atışıp işine son verdiği takımın kadın doktoru Eva Carneiro’nun sessizliği bozmasını manşetlere taşıdı.

Doktor Spor Ekinde Kapak Konusu Yaptı
Soruşturmayı yürüten İngiliz Futbol Federasyonu’nun aleyhinde ithamlarda bulunan Chelsea Teknik Direktörü’ne karşı kanıtları görmemezlikten gelip kendisinin hiç ifadesini almadığını açıklayan Carneiro, geçen yıl da West Ham’da cinsel taciz kurbanı olmasına rağmen ifadesi alınmadığını hatırlatan kadın doktor futbol otoritelerini destekten yoksun olmakla suçladı.
 
Swansea’ye karşı oynayan Chelsea’nin sezonun ilk maçında Eden Hazard’ı tedavi etmek için sahaya girdiği için Jose Mourinho tarafından suçlanıp görevinden alınan Carneiro, İngiliz resmi haber ajansı Press Association aracılığıyla yaptığı açıklamada "Futbol Federasyonu’nun basın aracılığıyla 8 Ağustos olayına karışanları soruşturmasına şaşırdım. Futbol Federayonu benim ifademe hiç başvurmadı. Bu ülkede resmi bir soruşturmada bir olaya karışan kişilerin ifadelerinin gereksiz görülmesi olamaz. Bazı kanıtların görmemezlikten gelinmesi soruşturmanın sonucunu etkiler" diye konuştu.
 
Spor ekinin kapağına Chelsea’nin renklerinden dolayı "Mavi Fiyasko" başlığını atan The Daily Telegraph gazetesi de üç sayfalık haberinde, eski Chelsea doktoru Carneiro’nun Futbol Federasyonu’na saldırmek için sessizliğini bozduğunu ve Jose Mourinho’nun futbol kariyerinin en kötü dönemini yaşadığını kabul ettiğini belirtti. Carneiro’nun Futbol Federasyonu soruşturmasını gülünç bulduğuna işaret eden İngiliz gazetesi, Futbol Federasyonu’nun ifadenin hala verilebileceğini söylediğine dikkat çekt
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER