banner51

Derbide Protesto Olacak mı?

İzmir'in asırlık kulüplerinin oynayacak stat bulamaması, derbi öncesi protesto tartışmalarını beraberinde getirdi.

İzmir'de yaşanan stat problemi bir grup Karşıyaka ve Göztepe taraftarını harekete geçirdi. Taraftarlar dev mücadelede her iki ekipten futbolcuların, başlama vuruşuyla birlikte 2 dakika boyunca topla oynamayarak, stat sorununun protesto edilmesini istedi.

Kampanyaya Karşıyaka Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral da katıldı. Taraftarlara çağrıda bulunan Büyükoral, şu ifadeleri kullandı;

"Büyük Karşıyaka taraftarının İzmir'mizdeki stad sorunu ile ilgili İzmir derbisinde her iki takımın futbolcularının iki dakikalık topa vurmama protesto davetinden büyük mutluluk duydum. Karşıyaka Stadımız için Karabük maçı öncesi başlattığım Karşıyakalılar ayağa eyleminden sonra taraftarımızın futbolculara yaptığı bu iki dakikalık oturma protestosunun Karşıyaka Spor kulubü Divan Kurulu Başkanı olarak sonuna kadar arkasındayım.
 
İzmir'in iki güzide kulübü Karşıyaka ve Göztepe stadları ile ilgili oluşan bu duruma "Artık Yeter" demelidir. Başkanlığım döneminde büyük çaba sarfederek Karşıyaka'mıza kazandırmaktan büyük onur duyduğum Karşıyaka Stadı projesi siyasi çekişmeler uğruna heba olmamalıdır. Ben bu işin her şekide takipçisiyim, bilindiği üzere Danıştay'a dava ile ilgili müdahil dilekçesine de verdim. Bu proje Karşıyakalılık ruhunu taşıyacak projedir ve tüm Karşıyakalılar bu projenin takipçisi olmalıdır.
 
Buradan büyük Karşıyaka taraftarına bir kez daha sesleniyorum. Divan Kurulu başkanınız olarak ben Cihan Büyükoral, stadımız ile ilgili yapacağınız her tepkide her konuda olduğu gibi hep sizlerin yanınızda olacağım."
 
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER