Defansa Türk Çözümü

Gurbetçi futbolcunun tercihi İtalya ama Alman ekibi, Fiorentina yerine daha fazla para veren F.Bahçe'ye sıcak bakıyor. Serdar'ı ikna turu başladı

Defansa Türk Çözümü

 

Yabancı kontenjanında sorun yaşamamak için yerlilere ağırlık veren F.Bahçe, Stuttgart'ın stoperi Serdar Taşçı için de bastırıyor. Yabancı tercihini orta saha ve forvette kullanmak isteyen Aykut Kocaman, defansın göbeğini Bekir ve Serdar Taşçı'dan oluşturmayı hedefliyor. Bu amaçla Stuttgart Sportif Direktörü Fredi Bobiç ile bir görüşme yapıldı. Bobiç, Serdar'ın bonservisinin 8 milyon euro olduğunu F.Bahçeli yöneticilere bildirdi.
 
Bobiç, Serdar için Fiorentina'nın da devreye girdiğini belirterek F.Bahçe'yi köşeye sıkıştırmayı umdu. Ancak İtalyan ekibinin F.Bahçe'nin teklifine bile yaklaşamadığı belirtiliyor. Serdar Taşçı, İtalya'da oynamayı tercih etse bile Alman kulübü daha fazla para veren F.Bahçe'ye gitmesini istiyor. Bu nedenle Fredi Bobiç, "Bizimle anlaşabilirsiniz ama önce Serdar'ı ikna edin" diyerek F.Bahçeli yöneticilerin rotasını çizdi. Yönetim, Serdar Taşçı'nın ikna edilmesi için turlara başladı. Serdar gerekirse kiralanacak.
 
25 yaşındaki Serdar Taşçı geçen sezon Stuttgart'ta 30 maça çıktı. Gurbetçi oyuncu bunların hepsinde de ilk 11'de yer buldu. 3 de gol atan Serdar'ın bonservis değeri 12 milyon euro. Serdar, Almanya Milli Takımı'nı seçti.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 10:27
YORUM EKLE

banner47