banner51

Daum'dan Beşiktaş Açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Beşiktaş maçının camia için çok şey ifade ettiğini belirterek, "Geçmişte iki takım arasında bazı şeyler olmuş olabilir. Ama biz rakibimizi en iyi şekilde ağırlayıp, uğurlayacağız. Ben Fair-play çerçevesinde geçmesini istiyorum” dedi.

Daum'dan Beşiktaş Açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, önemli açıklamalarda bulundu. Milli maç arasından sonra oynanacak Beşiktaş maçı ile ilgili konuşan Alman çalıştırıcı, karşılaşmanın Fair-play çerçevesinde geçmesini istedi.

"Bu maç camiamız için önem arz ediyor" diyen Daum, "Bunun farkındayım. Geçmişte iki takım arasında bazı sıkıntılar yaşanmış olabilir. Ama biz rakibimizi en iyi şekilde ağırlayıp, uğurlayacağız. Karşılaşmanın Fair-play çerçevesinde geçmesini istiyorum. Saha içerisinde mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Taraftarımızı camiamızı yine mutlu etmek isteyeceğiz. Ben her şeyden önce bu 90 dakikada arkadaşlık kavramının ön plana çıkmasını istiyorum” diye konuştu.
 
“AVRUPA’YA KATILMAK İSTİYORSAK ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
 
Transfer konusunda yönetime listeyi verdiğinin altını çizen Daum, “Avrupa’ya katılmayı hedefliyorsak çok çalışmalıyız. Tabii ki mutlaka transfer de yapmalıyız. Yönetim kurulumuza listeyi verdim. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde mesai harcıyor. Kısa zaman içerisinde bir sonuca varacağımıza eminim” açıklamasını yaptı.
 
“OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM”
 
Antalyaspor maçı ile ilgili de konuşan Daum, “Oyuncularımı tebrik ediyorum, İstediklerimi sahaya yansıttılar. Ama bazı eksikliklerimiz var. Bunun için çalışıp, zamana ihtiyacımız var. Buna rağmen 2 maçta da 1-0 mağlup duruma düşüp buralara gelmek mükemmel bir durum” açıklamasında bulundu.
 
“ATATÜRK STADI’NIN NE KADAR ZOR BİR DEPLASMAN OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERECEĞİZ”
 
Taraftarlardan da övgü ile bahseden tecrübeli çalıştırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Hiç susmadılar ve 90 dakika bize destek oldular. Geriye düşmemize rağmen bizi desteklemeye devam ettiler. Kendi sahamızda zaten kale gibiyiz. Atatürk Stadı’nın ne kadar zorlu bir deplasman olduğunu herkese göstereceğiz.”
 
“ZAMAN ENES İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
 
Enes Ünal ile ilgili de konuşan Daum, “Enes’i büyük bir kariyer bekliyor. Önündeki zaman onun için çok önemli. Ayaklarının yere sağlam basması gerekiyor. Biz ona bu konuda yardımcı olacağız. Murat Yıldırım’ın da performansından memnunum. Kalbini ortaya koyuyor. Ancak bence sağ açık futbolcusu değil. Mevkisinde oynamıyor, ama işini çok iyi yapıyor. Orta alanda çok daha verimli olabilir” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER