Cumhuriyet Kupası Sahibini Buldu

İzmir Atlı Spor Kulübü'nde düzenlenen ve Ben TV'den canlı yayınla ekrana gelen Cumhuriyet Kupası büyük bir çekişmeyle izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı . Kupanın sahibi ise parkuru hatasız tamamlayan Yusuf Cem Kayacan oldu.

Burak Cilasun / Ben TV

2 haftalık bir maratonla düzenlenen ve içinde İzmir’de ilk kez düzenlenen Atatürk Kupası’nı da barındıran 16 yarıştan sonuncusu Cumhuriyet Kupası oldu.

Kupayı, Duvkalle isimli atıyla parkuru hatasız bir şekilde tamamlayan İstanbul Atlı Spor Kulübü sporcusu Yusuf Cem Kayacan kazandı.

Kayacan ödülünü Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan’dan aldı.

Kupa töreni öncesi Ben TV'ye konuşan Başkan Piriştina biniciliğin Buca'ya üzüm kadar sembol olduğunu söyledi ve ilçede sportif faaliyetler ile sanat faaliyetleri her zaman desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan da yarışmaların çok güzel bir şekilde gerçekleştiğini söylerken, "Önünde Atatürk, cumhuriyet geçen her organizasyonda yer alırım." dedi.

Ödül töreninin ardından ilk beşe giren isimlerin zafer turuysa görülmeye değerdi.

Cumhuriyet Kupası'nın ilk beşi şu isimlerden oluştu;

1) Yusuf Cem Kayacan - Abner - İstanbul Atlı Spor Kulübü

2) Hüsnü Dinç - Chiara - İstanbul Atlı Spor Kulübü

3) Sencer Can - AB 19 Chepetto - İstanbul Atlı Spor Kulübü

4) Sencer Horasan - Duvkalle - Samandıra Atlı Spor Kulübü

5) Hasan Şentürk - Colorland's Cheyenne - Bursa Atlı Spor Kulübü

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER