Cumhurbaşkanlığı Derbisi Yarın

Samsun’da oynanacak 29. Cumhurbaşkanlığı Kupası kapsamında Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital karşı karşıya gelecek.

Cumhurbaşkanlığı Derbisi Yarın

Samsun’daki Yeni Yaşar Doğu Spor Salonu’nda oynanacak kupa mücadelesi 9 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Kupası’nın müzesine koyan Fenerbahçe Ülker, 2012-2013 Sezonu Beko Basketbol Ligi Şampiyonu Galatasaray Liv Hospital ile Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda karşı karşıya gelecek.
 
CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI İÇİN 4. KEZ KARŞILAŞACAKLAR
 
Fenerbahçe ile Galatasaray 115 Türkiye Ligi, 8 Türkiye Kupası, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 17 Türkiye Şampiyonası, 35 İstanbul Ligi, 7 Teşvik Turnuvası, 2 TSYD Kupası, 1 İstanbul Kupası ve 1 Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü Kupası maçı olmak üzere toplam 189 resmi maçta karşılaştı. Bu maçlardan 95’ini Galatasaray, 92’sini Fenerbahçe Ülker kazandı ve 2 maç ise berabere bitti. Öte yandan Fenerbahçe ile Galatasaray 4. Kez Cumhurbaşkanlığı Kupası için karşı karşıya gelecek. Daha önceki buluşmaların birisini Fenerbahçe, ikisini ise Galatasaray kazanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın en fazla kazanan takım ise Anadolu Efes oldu.
 
GEÇEN SEZON 3 KEZ KARŞI KARŞIYA GELDİLER
 
Öte yandan geçtiğimiz sezon iki takım 3 kez karşı karşıya geldi. Türkiye Kupası finalinde Galatasaray’ı 63-57 yenerek kupayı müzesine getiren Fenerbahçe Ülker, ligin 11. haftasında Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanan maçtan da 74-67 galip ayrıldı. Sezonun ikinci yarısında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan müsabaka ise 66-53 Galatasaray üstünlüğünde tamamlandı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2013, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER