'Çok Zor Günlerden Geldik'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bugün siyah-beyazlı takımın erkek basketbol takımının sponsorluk anlaşması sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Orman, “Zor bir süreç yaşıyoruz ve çok zor günlerden geldik” dedi.

'Çok Zor Günlerden Geldik'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, çok önemli sponsorluk anlaşmaları yaptıklarını dile getirerek, “Bu, kazan-kazan formulüdür. Yapmış olduğumuz anlaşmalar tek taraflı değildir. Hep beraber Beşiktaş arması ile başarılar kazanacağız. İnşallah biz mutlu olacağız ve sponsor firmalar da mutlu olacak. Bu işlere emek döken hekese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 
Sponsorlarla doğru planlamalar yapmanın önemine değinen Orman, “Anlaşılan meblaların zamanla artacağını da düşünüyorum. Biz başarıyı gösterdiğimiz sürece sponsorlardan daha çok destek alacağımızı düşünüyorum. Ben 2000 senesinde yöneticilik yapıyordum ve basketbolun hiç geliri yoktu. Biz Basketbol A.Ş ile kendi gelirlerimizde bir artış gösterdik. Ben inanıyorum ki; eğer iyi planlamalar yapabilirsek aynı futbolda olduğu gibi, Euroleague’de kupa kaldırabiliriz. Mesela Olimpiakos’un son senelerde kazandığı başarılarda doğru planlamayla öyle uçuk bütçeler olmadan kazanılmış başarılar var. Bizde bu planlamalar içerisinde hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Beşiktaş camiasının kendine olan özgüveninin yerine geldiğini vurgulayan siyah-beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, “Camiamız yeniden silkelendi. Futbol takımımız 2 maçı kazandı. Beşiktaş iyi yolda. Gün gelir yenilebilirizde. Bu uzun bir maraton. Sadece yıldız almak ve sansasyon yapmak için transfer yapmamak gerekir. Mesele sahada tam bir takım oyunu oynayıp, rakipleriniz yenebilmek. Sporun; dostluk, kardeşlik ve sahada oynanan bir şey olduğunu herkese ve tüm dünya kamuoyuna göstereceğiz” şeklinde konuştu.
 
Fikret Orman, CAS’tan çıkacak sonucun Cuma günü belli olacağını ve yarın oynanacak Tromsö maçında hiçbir aksama olmayacağına değindi.
 
Fikret Orman, rakip kim olursa olsun tek amaçlarının galibiyet olduğunu belirterek, “Yarında takımımız galibiyet için sahaya çıkacak. Bizim futbol takımımızdaki oyuncularımızın hepsi birer pırlanta gibi çocuklar. Hiç öyle çıkıntı oyuncumuz yok. Bir kolej takımı oluşturduk. Takımımızda sol bek sıkıntımız var ve bu konuda çalışmalarımız sürüyor. O bölgede 2 önemli oyuncumuz sakat. Geçici bir süreliğine transfer yapmak istiyoruz. Bazı oyuncularla görüşülüyor. Doğru stratejilerle devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.
 
Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün müthiş bir Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Başkan Orman, “Ben camiam adına öyle bir taraftarımız olduğu için gurur duyuyorum. Beni gördüğü zaman gözleri parlıyor Sayın Cumhurbaşkanımızın. Benim şahsımda değil, Beşiktaş Kulübü Başkanı olduğumdan. Bilgi alıp bilgi vermek ve O’nun tarafından motive edilmek bizi de şevklendiriyor. Beşiktaş camiasının gittiği rota açısından Sayın Cumhurbaşkanımızı da bilgilendirmemiz gerekiyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER