Cimbom'da Sakatlık Şoku

Süper Lig'de ilk yenilgisini Akhisar karşısında alan Galatasaray'da işler iyi gitmiyor. Burak Yılmaz'ın formsuzluğu, Melo'nun cezalı olması derken bir kötü haber de Hamit Altıntop'tan geldi. Milli futbolcunun 2 ay daha sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Cimbom'da Sakatlık Şoku

Hamit için kâbus haline gelen bel sorunu Bayern Münih'te iken patlamıştı. Tecrübeli futbolcu Real Madrid'e transfer olmadan önce kulüp doktoru Almanlar'ın ünlü ismi Müller Wohlfahrt tarafından ameliyat edilmişti. Hatta İspanyollar, sakat sakat transfer edildiğini düşündükleri Hamit transferinden dolayı Mourinho'yu topa tutmuştu. İspanya'da ağrıları Hamit'in peşini bırakmadı. Galatasaray'a transfer olduğunda ise alınmasına yine şüphe ile bakanlar vardı.

Buna karşın Hamit ilk sezon lig, kupa, Avrupa'da 40'a yakın maçta oynadı. Ancak bu yıl Hamit için iyi başlamadı. Sorunlar İngiltere'de baş gösterdi. Takımdan ayrı kaldı, Almanya'ya gidip doktoruna göründü. Süper Kupa'da Fenerbahçe, ligde ise ilk iki hafta Gaziantep ve Bursa maçlarını görev aldı.

Hamit'te kamp döneminde yeniden ortaya çıkan ama ligin başlamasıyla beraber nükseden ağrıların aynı yerde olması herkesi korkuttu. Bu Hamit'in yeniden ameliyat olması anlamına gelebilirdi. Belinde oluşan sıkıntı, kuvvetsizliğe yol açıyor, sağ bacağına şiddetli şekilde vuruyordu.

Hamit de bu durum karşısında fiziksel ve psikolojik açıdan çok yıprandı. Beyin cerrahisinin alanına girdiği için dünyaca ünlü 4 ayrı beyin cerrahı Hamit'in durumunu mercek altına aldı. Bunlardan biri de ameliyatı yapan ünlü Alman doktor Wohlfahrt'tı. İlk rapor da ondan geldi:

Galatasaray Sağlık Heyeti ile ABD'de yine kendi alanında uzman bir hekim ve Hacettepe'den gelen bağımsız bir uzman doktor da aynı sonuca ulaştı. 4 ayrı beyin cerrahı ameliyata gerek olmadığı konusunda görüş birliğine varırken, fizik tedavi ile Hamit'in 8-12 hafta arasında düzelebileceği öngörüldü.

Fizik tedaviyle beraber belirli iğneler yapılan Hamit'in, sıkıntı yaşadığı bel bölgesinde sinir hasarı oluştuğu belirtiliyor. Bu hasarlı bölgenin ilerde ameliyata yol açması en büyük endişe. Ancak Hamit'i rahatlatan rapor hem Almanya'daki kendi doktorundan hem de Galatasaray sağlık ekibi ve diğer bağımsız iki beyin cerrahından geldi. Sonuçta da zaten yerli kadrosu kısıtlı olan Galatasaray, iyileşse bile kondisyon sorunu olacağı için Hamit'ten devre arasına kadar yararlanamayacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER