Cimbom Arsenal Maçına Hazır!

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Arsenal maçı öncesi basın toplantısında iddialı açıklamalar yaptı. Arsenal ile oynayacaklarının bilincinde olduklarını dile getiren Hamzaoğlu, "Ama biz de Galatasaray'ız" dedi. Hamzaoğlu, Burak ve selçuk ile ilgili iddiaları eleştirirken, "Bize inanan güvenen insanlar olduğu gibi, ön yargılı insanlar da olacak" dedi.

 
Süper Lig'deki son 2 maçtaki performansaların Arsnela karşısında da sergilemek istediklerini söyleyen Hamza Hamzaoğlu, "Sahaya kazanmak için çıkacağız. Gruptan çıkma şansımızın olmaması üzücü. Bizim için hem prestij hem de kendimize güven açısından Arsenal maçı çok önemli. Rakibimizin Arsenal olduğunu biliyoruz; ama biz de Galatasaray'ız. En iyisini ortaya koymak için çalışacağız" dedi. Hamzaoğlu, Arsenal karşısında son maçtaki dizilişle sahaya çıkacaklarını söylerken, Chedjou'yu dinlendireceklerini kaydetti.
 
"ÜZERİMİZDE BASKI YOK"
 
Kendisinin ilk Şampiyonlar Ligi maçı olduğunun hatırlatılması üzerine ise Hamzaoğlu, "Bizim için hem prestij hem de kendimize güven açısından Arsenal maçı çok önemli. Yarınki maçta oyuncularımızın üzerindeki baskı kazanma arzusu olacak. Bunun da bize dönüşünün olumlu olacağını düşünüyorum. Sahada en iyisini sahaya koymak için mücadele edeceğiz. Arsenal karşısında iyi bir futbol ortaya koymak istiyoruz. Üzerimizde bir baskı yok" diye konuştu.
 
"SELÇUK VE BURAK SPEKÜLASYONLARI'NI İZLEMİYORUM"
 
Göreve gelişinin ardından yapılan spekülasyonlara da açıklık getiren Galatasaray'ın çiçeği burnundaki antrenörü, "Bize inanan güvenen insanlar olduğu gibi ön yargılı insanlar da olacak. Mutlaka zaman içinde bu tür şeyler yapılacak. Yapılan spükülasyonlar bu güne kadar üzerimizde herhangi bir baskı yaratmadı. Bu bizim üzerimizde eksi bir baskı oluşturmayacak. Ben Selçuk ve Burak'ın şimdiye kadar iyi oynamadıklarını düşünüyorum. Onlar için yapılan spekülasyonları izleyip dinlemiyorum. Bir oyuncum kötü oynuyorsa sorumlu benimdir. Oyuncularımın yerlisi yabancısı ayırt etmeden takım için verdikleri mücdeleden memnunum. Hepimizin tek amacı kulübümüzü daha iyi yerlere taşımak. Bunun dışında farklı bir amacımız olmayacak" ifadelerini kullandı.
 
"UFAK TEFEK SENDELEMELERİMİZ OLACAK"
 
Arsenal'i de son iki maçta olduğu gibi kendi kalesine hapsetmek istediklerini vurgulayan Hamzaoğlu, "Rakibimizin ne olduğunu biliyoruz ama edebilirsek onları da hapsetmek isteriz. Başaramazsak birinci bölgede etkili olmaya çalışacağız. Arsenal iyi bir takım. Onlar bize direnç gösterirse biz de savunmada direnç gösterip kontrollü oynarız. Sonuçta biz sahaya futbol oynamak için çıkacağız. Bize direnç gösterirlerse, neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Futbolun içinde her şey var. Kaybedersek havımızı olumsuz etkilemiz. Kazanıp, kaybedebiliriz de. Biz hedeflerimizi belirledik. Büyük resmi görmeye çalışıyoruz. Ufak tefek sendelemelerimiz olacaktır. Ama sonunda hedefimize ulaşmak istiyoruz" diye konuştu. 
 
İŞTE GALATASARAY'IN ARSENAL 11'İ
 
Arsenal karşısına son maçtaki düzenle sahaya çıkacaklarını dile getiren Hamza Hamzaoğlu, "Son antrenmanımızı yapacağız. Oradaki duruma göre son kararımızı vereceğiz. 4-2-3-1 düzeniyle sahaya çıkacağız. Chejou'nun küçük problemi var. Onu Konyaspor maçına saklamayı uygun gördük. Savunmada Chedjou'nun yerine başka bir ismi oynatacağım. Sabri'nin yerinde Tarık'ı, ortada Melo, Emre, solda Sneijder, sağda Bruma ile çıkacağız. Burak ile Umut'u önde kullanmayı planlıyorum"
 
Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamaları ışığında, Galatasaray'ın Arsenal maçına Muslera, Tarık, Semih, Hakan, Telles, Melo, Emre, Bruma, Burak, Sneijder, Umut 11'iyle çıkması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER