CHP'den Aziz Yıldırım'a Ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcı Erdoğan Toprak, CHP'li milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Mevlüt Aslanoğlu ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı cezaevinde ziyaret etti.

CHP'den Aziz Yıldırım'a Ziyaret

 

Ziyaretin amacını başarı dileklerini iletmek olarak açıklayan Toprak, basın mensuplarının sorularını da cevapladı. Spordaki şiddet olaylarından Yıldırım'ın da hoşnutsuz olduğunu ve Galatasaray ile oynanan şampiyonluk maçında çıkanların olayların başkan Yıldırım'ı rahatsız ettiğini söyleyen Toprak, "Bu olayların olmaması noktasında. Tabi Galatasaray'ın da şampiyonluk kupası ile ilgili söylediği bir şey yok. Ama o gün olan olaylardan rahatsız." dedi. 
 
Bir gazetecinin Yıldırım'ın 'ben olsaydım bu olayları engellerdim' yönünde bir değerlendirmesinin olup olmadığı yönündeki soruya ise Toprak, "Hayır, o konuya girmedi. Yani ben olsaydım engellerdim gibi bir konuya girmedi." ifadesini kullandı. 
 
Milletvekili Süleyman Çelebi de, Yıldırım'ın hukukun doğru işlemediği konusunda bir değerlendirmesi olduğunu söyledi. 
 
Fenerbahçe camiasının Yıldırım'ın yakında serbest kalacağı yönünde bir beklentisi olduğunu ve Yıldırım'ın da bu yönde bir beklenti içinde olup olmadığı soruldu. Toprak, "Evet, kendisinin bu böyle bir beklentisi var. Kendisinin suçsuz olduğuna inanıyor ve yakında da çıkacağını ümit ediyor. Biz de öyle ümit ediyoruz. Aziz Yıldırım'ın burada olmaması lazım, hukukun tecelli etmesi lazım. Yeni bir başkanlık süreci başladı. Bu süreçte takımının, kulübünün başında olması lazım." değerlendirmesinde bulundu.
 
Erdoğan Toprak'a Yıldırım'ın CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı ile ilgili sözler de hatırlatıldı. Toprak bu yöndeki değerlendirmelere, "Bu konu hiç gündeme gelmedi ve konuşmadık. Bizim de gündemimizde bu yok. CHP'nin gündeminde bu yok. Tabii ki bizim  partimizden herkes belediye başkan adayı olabilir. Ama o süreç daha başlamadı. O süreç seçime yakın başlar. Ve biz onların ülke sorunları ile ilgili katkılarına bakarız. Adaylarımızı o zaman belirleriz. Aslında Aziz Yıldırım'ın da gündeminde böyle bir şey yok." ifadesini kullandı. 
 
Toprak, Yıldırım'ın durumunun da gayet iyi olduğunu sözlerine ekledi
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER