banner9

'Cezalara Saygı Duyulmalı'

Galataraylı Lionel Carole, sarı-kırmızılı kulübün Rienkerink ile devam etmesinin doğru bir karar olduğunu söyledi. Sneijder ile güdeme gelen "gereksiz sarı kart gören futbolculara ceza" konusuna değinen Fransız futbolcu, pozisyon gereğinden çok davranış kaynaklı cezalar olduğunu söyledi.

'Cezalara Saygı Duyulmalı'

Galatasaray'ın yeni sezon hazırlıkları için kamp yaptığı İsviçre'nin Gwatt bölgesinde basın toplantısı düzenleyen Carole, Rienkerik'in görev yaptığı dönemde takım içindeki uyumun arttığını belirtti.

Hollandalı teknik adamın oyun felsefesini bildiklerini anlatan Carole şunları söyledi:

"Hocamızla devam ediyoruz. Bence bu çok mantıklı bir karar oldu. Çünkü geçen senenin sonunda çok iyi bir iş çıkardı ve o geldikten sonra takımın içindeki uyumun arttığını da gördük. Dolayısıyla ben teknik direktörümüzle devam ettiğimiz için çok mutluyum. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Bizden istediği şeyler çok açık. Başarılı bir şekilde devam edeceğimizi umuyorum."

Fransız bek, geçen sezonun başında transfer odluğu Galatasaray'a daha fazla katkı vermek istediğini ancak sezonun ilk bölümünde istediği şansı bulamadığını ifade etti.

Kendimi Kanıtlamak İstiyorum

Daha çok çalışarak performansını arttırmak istediğini anlatan Carole, "Galatasaray ile kontratım var. Bunu devam ettirmek istiyorum. Galatasaray'ı da en iyi şekilde onore etmek ve kendimi burda kanıtlamak istiyorum"ifadelerini kullandı.

Herhangi Bir Cezaya Çarptırılmadım

Fransız futbolcu, Galatasaray yönetiminin gereksiz sarı kart gören futbolculara verdiği para cezasıyla ilgili soru üzerine şunları söyledi:

"Bu konu yönetim ile futbolcular arasında. Kulübün verdiği bir karar. Benim herhangi bir cezaya çarptırılmam söz konusu olmadı ama kararlara saygılıyım. Bu konuyla ilgili para ödemişliği yok. Her görülen sarı karta ceza verilmediğini biliyorum. Pozisyon gereği değil daha çok davranış sebebiyle görülen sarı kartlara bu cezaların kesildiğini biliyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER