banner9

Çeşme'de Açıkdeniz Yat Yarışı

Arkas tarafından, Ege Açık Deniz Yat Kulübü ve Çeşme Marina ile Çeşme ve Sakız Adası Belediyelerinin desteği ile düzenlenen Arkas Ege Açıkdeniz Yat Yarışı 23-27 Ağustos tarihlerinde Çeşme-Sakız Adası parkurunda yapılacak.

Çeşme'de Açıkdeniz Yat Yarışı
Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arcas, "Deniz ve rüzgar sizi çağırıyor" sloganıyla gerçekleşecek organizasyon öncesi Çeşme Marina’da düzenlediği basın toplantısında voleybolla başlayan yolculuklarına yelken sporuyla devam ettiklerini hatırlatarak, "En büyük hayalim 5-6 yıl sonra marka olmuş bir yarışa ev sahipliği yapabilmek" dedi.
 
Rüzgarı uluslararası alanda kabul gören Çeşme’nin konaklama imkanlarıyla da yatçılık ve yelkencilik açısından mükemmel bir ortama sahip olduğunu dile getiren Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ise yelken sporunun alternatif turizm açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Akdurak, Arkas Ege Açık Deniz Yat Yarışı’nın mükemmel bir organizasyon olduğunu söylerken, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü Başkanı Akif Sezer de 23-27 Ağustos’ta marka haline gelecek bir yarışın temellerini atacaklarını belirterek, "Denize gönül veren herkesi yarışa davet ediyoruz." diye konuştu.
 
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise Çeşme’nin yelken ve sörf imkanıyla dünyanın sayılı alanlarından biri olduğunu vurgularken, yarışın Türk-Yunan dostluğuna da önemli katkı yapacağını kaydetti. Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan ise ilk kez böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını belirterek, "Yarışların aksaksız geçmesi için hazırız" mesajını verdi. Çeşme’de start alacak ve Sakız Adası’nda son bulacak ilk etabın ardından, ikinci etap Sakız Adası-Çeşme rotasında yapılacak. Yarışın son etabı ise Çeşme’den başlayacak, Ovacık’ta bitecek. 
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER