CAS Takviminde Yok

Sarı lacivertlilerin UEFA için Spor Tahkim Mahkemesi’ne açtığı 45 milyon Euro’luk davanın takvimden çıkartılması ve bu konuda açıklama yapılmaması ‘dava çekildi mi’ sorusunu yeniden akıllara getirdi...

CAS Takviminde Yok

 

DAVANIN ÇEKİLDİĞİ DEMİRÖREN-GÜL GÖRÜŞMESİ SONRASI AÇIKLANABİLİR

Geçtiğimiz günlerde, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne alınmaması ve yerineTrabzonspor’un gönderilmesi nedeniyle 1 Eylül tarihinde UEFA hakkında Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) 45 milyon Euro’luk açtığı davayı geri çekeceğini açıklamıştı... Ve 27 Mayıs’ta görülmesi gereken dava CAS’ın dün açıkladığı takvimde yer almadı.

Davanın takvimden çıkartılması ve Fenerbahçe Kulübü’nden bu konuda bir açıklama gelmemesi ‘dava çekildi mi’ sorusunu bir kez daha sormamıza neden oldu.

Ortak açıklama yapılacak

CAS davasının çekildiği muhtemelen bugün ortak bir açıklama ile duyurulacak. TFF,Fenerbahçe’nin CAS davasını çektiğini, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapacağı görüşmenin ardından büyük ihtimalle resmen açıklanacak. Fenerbahçe Kulübü’nün de eş zamanlı olarak davayı çektiğini kamuoyuna duyurması bekleniyor. CAS davasını eylül ayında açan ve UEFA ile TFF’den 45 milyon Euro tazminat isteyen sarı lacivertliler, daha önce mart ayında görülmesi gereken davayı mayıs ayına erteletmişti.

Ömer Temelli: Davayı çekmedik

Fenerbahçe yöneticisi Ömer Temelli ise twitter’dan yaptığı açıklamada davayı çekmediklerini ve sadece ileri bir tarihte olduğu için takvimde görülmediğini iddia etti. Temelli davayı çekme gibi bir durum söz konusu olursa açıklama yapacaklarını belirtti. Bu konudaFenerbahçe Kulübü’nden görüştüğümüz bir başka yetkili de davanın temmuzda görüleceğini ve zaten her davanın CAS takviminde yer almayacağını belirtti. Konu ile ilgili ulaştığımız Fenerbahçe Kulübü’nün hukukçuları ise davanın çekilip çekilmediği konusunda bir yorum yapamayacaklarını belirtti.

CAS TAKVİMİ

Mart ayı

27 Mart
Anti doping ajansı- Türkiye Yüzme Federasyonu’nun davası

28 Mart
Raja Club Atletic ile FC Chiasso arasındaki dava

29 Mart
David Savic ve PTIO arasındaki dava

30 Mart
Real Madrid ve Brezilya Futbol Federasyonu ile Sao Paolo arasındaki dava

Nisan ayı

2 Nisan
Liao Hui ve IWF arasındaki dava

18-19 Nisan
Mohamed Bin Hamam ile FIFA arasındaki dava

26 Nisan
Chitchanok Pulsabsakul, Sukanya Srisurat, Boonnatee Klakasikit ile IWF arasındaki dava

Mayıs ayı

16 Mayıs
Alex Rasmussen ile Danimarka Milli Olimpiyat komitesi arasındaki dava

30 Mayıs
Xavier Malisse ve VDT arasındaki dava

31 Mayıs
Cercle Brugge ile Radnicki arasındaki dava

Haziran ayı

11-12 Haziran 
Andrus Veerpalu ve Uluslararası Kayak Federasyonu arasındaki dava.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2012, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER