Büyükoral'dan 15 Kasım Mesajları

Karşıyaka Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral, 15 Kasım'da gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Divan Kurulu Başkanlığı görevinin icraatçı ve mücadeleci yapısına uymadığını söyleyen Büyükoral, "Daha güçlü bir Karşıyaka için görevimden 15 Kasım itibariyle ayrılıyorum." dedi.

Büyükoral'dan 15 Kasım Mesajları

Burak Cilasun / Ben TV

Mali sıkıntılar yüzünden zor günler geçiren ve sık sık kriz haberleriyle gündeme gelen Karşıyaka'da gözler 15 Kasım'da yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul'a çevrildi. Mutlu Altuğ yönetiminin şirketleşme için üyelerden vize istemesi beklenen kritik tarih öncesinde Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral ise 'Artık yokum" mesajı verdi.

"Popülizm yapmamak lazım"

"Daha güçlü bir Karşıyaka için bırakıyorum" diyen Büyükoral, kulübün bugün geldiği noktaya neden olarak son 10 yıldaki yönetimsel başarısızlıkları ve borcun artık iyice büyümesini gösterirken, "Kulübümüz ne yazık ki pansuman tedavilerle koşmaya çalıştı ancak pansuman sadece günü kurtarıyor. Taraftarımızın ve camiamızın kenetlenmesiyle son dönemde olduğu gibi geçmişte de çeşitli süreçlerde yardım kampanyaları oldu ancak sorun artık bu tarz çözümlerle aşılamıyor. Camiamızın bir an önce kenetlenmesi ve bir yol haritası çizmesi gerekiyor. Bunu yaparken popülizm de yapmamak lazım. Bu sözüm herkes için geçerli. Bugüne kadar birçok kenetlenme çağrısı olmasına rağmen biliyorum ki camiamız bunun için en zor zamanı bekledi. İşte şimdi biz o zamanı yaşıyoruz. " ifadelerini kullandı.

Ayrılığında kimseye bir kırgınlığının olmadığını söyleyen Büyükoral, "Benim kavgacı ve icraatçı bir yapım var ama Divan Kurulu buna çok uygun olmadı. Çünkü Divan Kurulu biraz daha toparlayıcı bir kurul. Divan hep yapıcı olmayı gerektiriyor. Gördüğünüz bazı şeylere karşı daha sabırlı olmanızı gerektiriyor. Altını çizmek gerekirse bugün yalnızca görevimden istifa ediyorum. Karşıyaka'ya olan aşkımız ise bakidir. Gelecekte de Allah sağlık verise ve bize düşen bir görev olursa her zaman hazırız. 'Küstüm gidiyorum' diyecek bir insan değiliz." dedi.

"Şirketleşmede Karşıyaka modeli olmalı"

15 Kasım'da şirketleşmenin masaya yatırılacağını belirten Büyükoral, "Ben şirketleşmeye olumsuz bakmıyorum. Modellerine bakmak lazım. Kimlerle şirketleşeceğiz? Nasıl şirketleşeceğiz? Şirketleşmede bir Karşıyaka modelinin ortaya konması gerekiyor. Örneğin Göztepe modeli bize uymaz. Kurumsal bir şirketleşmenin uygun olacağını düşünüyorum. Karşıyaka halkının sahip çıkap içinde yer alacağı, güçlü kuruluşların yer alacağı bir model olmalı. Dernek yönetiminin gücünün muhafaza edileceği bir şirketleşme olmalı." dedi.

"15 Kasım milat olmalı"

Camiadan 15 Kasım'da yoğun katılım isteyen Büyükoral, "15 Kasım bence yol haritasını çizmenin bir başlangıcı olmalı. Katılım olmalı. Herkes fikrini beyan etmeli.  Örneğin bugün yönetim ve divan olarak mevcudumuz 30 kişi. Bu sayının üstüne bir 30 kişilik de komite eklememiz gerekiyor. Böylece sen iktidar, ben muhalefet kavgalarını bırakıp bir arada kulübümüz için çalışabiliriz. Karşıyakalılar kendi kurtuluş reçetelerini kendileri yazmalı. Camianın ileri gelenleri divan ve yönetim için görev alarak birlik olmalı. Mutlaka yeni bir düzen tesis etmek lazım." dedi.

Büyükoral birkaç yıl önce tüzükte gerçekleşen değişikliklerin ve yönetimlerin geleceğe borç bırakamayacağına ilişkin madde eklemelerinin Karşıyaka için çok önemli olduğunu da belirtirken bugün yaşanan sorunlara atıfta bulunarak, "Tüzüğümüzdeki bu değişiklikleri keşke daha önce yapabilseydik. O zaman herkes daha dikkatli davranırdı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER