Bursaspor'dan Ankara Çıkarması

Bursaspor Yönetim Kurulu, Ankara’da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ak Parti Bursa Milletvekili ve eski yöneticilerden Hüseyin Şahin ile bir araya geldi. Başkan Recep Bölükbaşı yaptığı konuşmada Bülent Arınç’a bu ziyareti daha önce yapmak istediklerini, ancak yoğun mesaisinden dolayı bugüne kaldığını söyledi. 

Bursaspor'dan Ankara Çıkarması
Başkan Recep Bölükbaşı ziyarette şu konuşmayı yaptı: "Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bursa’dan saygılar ve selamlar getirdik. Bilindiği üzere Bursa’mıza çok hizmetleriniz var. Türkiye’mize de bundan sonraki dönemde çok hizmetleriniz olacağınızı düşünüyoruz. Çok sevilen bir devlet adamısınız. Biz Bursaspor olarak sizleri hem çok seviyoruz hem de Bursa Milletvekili olmanızdan dolayı onur duyuyoruz. Bursaspor’umuz, Türkiye’nin en büyük şehir takımlarından bir tanesi. Büyük bir marka değeri var. Avrupa’da Türkiye’mizi ve Bursa’mızı en iyi şekilde temsil etmiş bir takımız. Yaklaşık 6 ay önce Genel Kurul’un ve Bursa’mızın teveccühü ile Yönetime seçildik. Bursaspor’un başarısı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yaptığımız ziyaret geç kalınmış bir ziyarettir. Sizlerin yoğun temponuzdan dolayı her ne kadar gelmek istesek de gelemedik. Bugüne kısmetmiş. Hem kendi adıma hem de yönetim kurulum adına bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz."
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptığı açıklamada Bursaspor’un tüm Bursa halkı tarafından sahiplenildiğini belirtti. Arınç şunları söyledi: "Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bursa’nın en büyük değerlerinden birisi de Bursaspor’dur. Çok başarılarınız var. Sadece Süper Lig şampiyonluğu değil, Avrupa’da oynamış, kaliteli bir takım olarak Bursaspor her zaman gönlümüzdeydi. Bugün de öyle. Geçmiş dönem içerisinde rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı’yı yakından tanıma fırsatımız olmuştu. Şimdi de Sayın Başkanımız ile zaman zaman görüşüyoruz. Bursaspor’a gönül vermiş, Bursaspor’un yönetiminde bulunmuş değerli insanlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık diliyorum. Sizinle seçimden sonra görüşmüştük. Zaman zaman takımımız için hem dua ediyor hem de düşüncelerimizi ifade ediyoruz. Çok iyi sonuçlardan sonra beraberlik noktasına geldik. Şu anda 7. konumdayız. Umarım ilk 5’in içine girecek başarıyı hep beraber yakalarız. Sonraki yıl da inşallah Süper Lig şampiyonluğunu hedef alırız. Bunlar tabii iyi temenniler ile değil, ciddi çalışmalar ile oluyor. Şenol Hoca’nın gelişine ayrıca memnun oldum. Çünkü Milli takımdaki başarısı ile birlikte kendi futbol hayatı da başarılar ile doluydu. Ciddi bir insandır. İyi bir tercih yaptınız. Neredeyse ligin yarısına geldik. Bursaspor’un altyapısının da güçlü olmasını dileriz. Mali yapısının daha güçlü olmasını dileriz. Çükü takımlar başka türlü güçlenmiyor. Bursa en azından halk katında Bursaspor’u sahipleniyor. İnsanımız kadınıyla, erkeğiyle, gençleriyle Bursaspor’a sahip çıkıyor. Biraz üst tabakada paralı kısımdan şikayetlerimiz var. Onlarda mutlaka Bursaspor’u seviyorlar ama maddi kaynaklar bakımından Bursaspor’a biraz daha destek olmaları lazım. Şehrin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı da iyi bir Bursasporlu diye biliyorum. El ele vereceğiz. İnşallah Bursaspor’u layık olduğu yerlere getireceğiz. Bursaspor’un şampiyon olduğu günü hatırlıyorum. İnanın sadece Bursa değil, tüm Türkiye iftihar etmişti. Yine öyle olacak. Bursaspor göz önünde olan bir takım. İnşallah başarılı olacağız."
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER