'Buradayım ve Mutluyum'

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, devre arası kamp çalışmalarını sürdürdükleri Antalya’da kulübün televizyonuna açıklamalarda bulundu.

'Buradayım ve Mutluyum'

Mancini, geçtiğimiz gün oynadıkları THY Antalya Cup Ajax maçında oynayan İbrahim Coşkun ve Emre Can Coşkun’un performansı ile ilgili olarak, “İbrahim için çok mutluyum. O çok iyi bir çocuk. Emre Can’ı da çok seviyorum. İbrahim’in gol sevincinin hazzını yaşaması çok güzeldi. Kendilerini geliştirmeleri için çok çalışmaları gerek, çünkü çok gençler. Kaliteli oyuncular olduklarını söylemem lazım” dedi.

"IZET’İN GELECEK İÇİN İYİ BİR YATIRIM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"
 
Roberto Mancini, yeni transfer Izet Hajrovic ile ilgili olarak ise, "Önemli olan yeni takımına ve çalıştığı yeni arkadaşlarına alışmasıdır. Bu kolay değil ve üç gün kısa bir süre bunun için. Zamana ihtiyacı var. Izet’in gelecek için iyi bir yatırım olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
 
Başarılı teknik adam, devre arası transferi ile ilgili olarak ise şöyle konuştu:
 
"Devre arası transferleri iyi veya kötü bir periyot olabiliyor. Ocak’ta transfer piyasasında iyi oyuncular bulmak zor. Ama ben eminim takımımız için iyi isimler bulacağız."
 
"BEN BURADAYIM VE MUTLUYUM"
 
Mancini, istifa edeceği yönünde çıkan haberler için ise, "Ocak’ta veya Mayıs sonunda bu haberler çıkar. Bir teknik direktör hakkında konuşulduğuna eksen hep bu yönde oluyor. Ben buradayım ve mutluyum. Evet, futbolda her şey olabilir. Hiçbir zaman asla olmaz, denemez futbolda ama tekrarlıyorum Galatasaray’da mutluyum” şeklinde konuştu.
 
"CHELSEA’YLE ZOR MAÇLAR OYNAYACAĞIZ"
 
Roberto Mancini, kampı iyi değerlendirmeli gerektiğine vurgu yaparak, "Geride kalan üç ayda fiziksel ve taktiksel olarak çok geliştik. Bence hala yeterli değil. Maç içindeki durumlara göre konsantrasyonumuzu hep korumalıyız. Chelsea’yle zor maçlar oynayacağız. Fenerbahçe’nin 8 puan gerisindeyiz. Özel bir şey yapmamız için çok çalışmalıyız. Konsantrasyonumuzu üst düzeyde tutmamız, sıkı çalışmamız ve kamp dönemini iyi geçirmemiz lazım" diye konuştu.
 
"FENERBAHÇE DERBİSİNE KADAR GALİBİYET SERİSİ YAKALAMALIYIZ"
 
İtalyan teknik adam, lider Fenerbahçe ile aralarındaki 8 puanlık fark ile ilgili olarak ise, "Fenerbahçe derbisine kadar galibiyet serisi yakalamalıyız. Durumun farkındayız ve kazanmak için zihinsel olarak hazır olmamız gerektiğini biliyoruz. İyi oyuncular kazanmak istedikleri zaman kazanırlar" açıklamasında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER