Bucaspor'da Loca Krizi

Bucaspor'da 4 Ağustos'da yapılan kongre öncesi Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı ile Buca Belediyesi arasında başlayan gerginlik, loca kriziyle üst noktaya çıktı.

Bucaspor'da Loca Krizi
Kulüp Başkanı Çetin Kayışlı ile teknik direktör Levent Eriş'in dün akşam Buca Arena'da oynanan Karşıyaka-Şanlıurfaspor maçını izlemeye gittikleri stada önce alınmak istenmediği, daha sonra da oturdukları locadan çıkarıldıkları öne sürüldü. 
 
Bu sezon Buca Belediyesi'nin kontrolüne giren statta yaşananlara ateş püsküren Başkan Kayışlı, "Belediye görevlileri önce beni stada sokmak istemedi. Buna rağmen içeri girip locaya oturdum. Bu kez locadan çıkardılar. Daha sonra diğer locada maçı izleyen Teknik Direktörümüz Levent Eriş, aynı muameleye hedef oldu. Böyle düşmanlık görmedim" dedi.
 
Personele talimatı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın kuzeni olan Belediye Spor Koordinatörü Esat Tanık'ın verdiğini iddia eden Başkan Kayışlı, "Buca'yı spor alanlarında temsil eden bir kulübün başkanını, teknik direktörünü stattan kovuyorlar. Gidip kendimize başka tesis mi arayalım. Çok ayıp" ifadesini kullandı. 
 
Locadan çıkarıldıktan sonra stadı terkeden Levent Eriş ise gördüğü muamele karşısında şok geçirdiğini söyledi. Türkiye'nin tüm statlarında büyük bir saygıyla karşılandığını ifade eden Levent Eriş, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Maçı bize tahsis edilen locada seyretmeye başladık. 30 dakika sonra diğer localar açık olmasına rağmen görevli kişiler, aldıkları talimatla bizi locadan çıkardılar. Bu kulübün teknik direktörü sıfatıyla kendi stadımda en iyi şekilde ağırlanmak benim hakkım. Türk futboluna 17 yıldır hizmet eden biri olarak bu kavgaya son verilmesini istiyorum."
 
Öte yandan Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı ve teknik direktör Levent Eriş'in Buca Arena'da oynanan Karşıyaka Şanlıurfaspor maçında locadan çıkarılma talimatını verdiği öne sürülen Buca Belediyesi Spor Koordinatörü Esat Tanık, "Talep Karşıyaka yönetiminden geldi" dedi.
 
Buca Belediyesi kontrolündeki stadın maç için Karşıyaka'ya tahsis edildiğini öne süren Esat Tanık, şu iddialarda bulundu:
 
"Karşıyaka yönetimi 1 numaralı locada sadece kendi yöneticilerinin oturacağını bize iletti. Diğer locaların ise güvenlik gerekçesiyle boş kalmasını istedi. Kayışlı'nın 1 numaralı locada oturmasına Karşıyakalılar izin vermedi. Biz de Başkan Kayışlı'yı protokol tribününe davet ettik. Kimseyi kendi kafamıza göre locadan çıkarmadık."
 
Levent Eriş'in de Karşıyaka yönetiminin boş kalmasını istediği localardan birinde oturduğunu ifade eden Esat Tanık, şöyle devam etti:
 
"Belediye çalışanlarımız nazik bir biçimde Levent hocaya durumu anlattı. Kendisinden protokol tribününde oturmasını rica ettik. Hatta Karşıyaka Başkanı Ali Erten'le maçı seyreden Erdal Acar devreye girerek hem Başkan Kayışlı'yı hem de Levent hocayı yanına beraber maç izlemeye davet etti. Boş kalan localarda karşılaşmayı seyreden Karşıyakalı taraftarlardan da orayı boşaltmalarını istedik. Kimse sorun çıkarmadı. Kayışlı ve Levent Eriş'in, (Bizi kovdular) demelerini anlayamadık."
 
Çetin Kayışlı'nın stada sokulmadığı iddialarını da yanıtlayan Tanık, "Kayışlı'ya engel olmak isteyenler Karşıyaka'nın görevlendirdiği özel güvenlikçiler. Bizimle alakası yok" dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER