Bu Çile Şampiyonluk İçin

Aydın’ın İncirliova ilçesinde 2009 yılında hizmete açılan İncirliova Spor Lisesi’nin kız futbol takımı, yağmur, çamur demeden Antalya’da 1-6 Mart tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Liseler Futbol Şampiyonası’na hazırlanıyor. Geçen yıl Konya’da yapılan finallerde Türkiye üçüncüsü olan İncirliovalı kızlar, bu yıl hedeflerini şampiyonluk olarak belirlerken, şiddetli yağmurun çamur deryasına çevirdiği okul sahasındaki antrenmanlarda büyük bir hırsla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu Çile Şampiyonluk İçin
İl birinciliği ve gruplarda oynadığı 7 maçı da kazanırken hiç gol yemeyen, buna karşılık rakip fileleri 18 kez sarsan İncirliova Spor Lisesi’nin kız futbol takımını çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmeni ve Antrenörü Aziz Bingöl, "Türkiye’nin en iyi 8 takımından biri olarak Antalya’ya gideceğiz. Finallerde Türkiye genelinde 5 spor lisesi ile 3 normal lisenin kız takımları ile mücadele edeceğiz. Hedefimiz geçen yıl üçüncü olduğumuz turnuvadan bu kez şampiyonluk kupasıyla dönmek" dedi.
 
KALEYİ GOLE KAPATTILAR
 
Antalya’da 1-6 Mart tarihlerinde düzenlenecek Liseler Türkiye Futbol Şampiyonası için geri sayıma başlayan İncirliova Spor Lisesi’nin kız takımı kupayı ilçeye getirme sözü verirken, takımın üç file bekçisi Gül Kaya, Sude Kocakulak ve Canay İrmek, "Kalemizi gole kapattık" dedi. İl birinciliği ve ardından oynanan grup maçlarında gol yemeyen Gül, Sude ve Canay, antrenmanlarda çamur deryasına dönen zemine aldırmadan çalışırken, "Kaleye hangimizin geçeceği önemli değil. Önemli olan şampiyonluk kupasını kaldırmak. Bunun için elimizden geleni yapacağız" diye konuştular.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER