Boksta 1 Altın 1 Gümüş 

POLONYA’da düzenlenen Feliks Stamm Uluslararası Boks Turnuvası’nda Kadın Boks Milli Takımı 1 altın, 1 gümüş madalya kazandı.

Boksta 1 Altın 1 Gümüş 
 
Başkent Varşova’nın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda 75 kg milli boksör Busenaz Sürmeneli altın madalya kazanırken, 51 kg Busenaz Çakıroğlu da gümüş madalyanın sahibi oldu.
 
Bu önemli organizasyonda sırasıyla biri olimpiyat şampiyonu olmak üzere iki Polonyalı rakibini yenen milli boksör Busenaz Sürmeneli, final maçında Fransız Nicar Maily ile karşılaştı. Maçın başından itibaren rakibine karşı büyük bir üstünlük kuran Sürmeneli, maçtan 5-0 galip ayrılarak altın madalya kazandı ve İstiklal Marşı’nı okutan isim oldu.
 
Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Uluslararası turnuvalarda kazanılan başarıların önemine değinerek, "Kızlarımızın Polonya’da kazandığı madalyalar bize yol haritamızın doğruluğunu da kanıtlıyor. Türkiye’de kadın boksunda adeta bir devrim yaptık. Attığımız adımların asıl meyvesini 2020 yılındaki olimpiyatlarda almak istiyoruz. Kazandıkları bu önemli başarı için hem sporcularımızı hem de teknik heyetimizi gönülden tebrik ediyorum" dedi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER