'Bizi Ateşledi'!

Bursaspor, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin, UEFA'nın yeşil-beyazlı ekibe verdiği, ''1 yıl Avrupa kupalarından men'' cezasını kaldırması kararının ardından Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam üst üste 3. kez Avrupa'ya gitmelerin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

'Bizi Ateşledi'!

 

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin, UEFA'nın verdiği ''1 yıl Avrupa kupalarından men'' cezasını kaldırma kararına ilişkin, ''Üçüncü defa üst üste Avrupa kupalarına katılma şansımızın devam etmesiyle mutlu olduk'' dedi.
Sağlam, Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada, karardan dolayı çok büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. UEFA'nın verdiği ceza karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getiren Sağlam, şöyle konuştu:
 
''Üçüncü defa üst üste Avrupa kupalarına katılma şansımızın devam etmesiyle mutlu olduk. Olayı çok iyi analiz ettiğimiz zaman da kesinlikle bu kararın haksız olduğunu bütün kamuoyuyla paylaşmıştık. Sonuçta orada da insanlar var. Onların da bir görüşleri, vicdanları var. Bu doğrultuda haklı olduğumuz bu konuda bize hakkımız olanı vereceklerine emindik.''
Sağlam, son iki yılda Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele ettiklerini anımsatarak, elde ettikleri tecrübeyle bu yıl Avrupa kupalarında daha başarılı olacaklarına inandığını vurguladı.
 
Ceza nedeniyle transfere de çok yoğunlaşamadıklarını belirten Sağlam, ''Avrupa kupalarına katılamama konusu elimizi kolumuzu bağlamıştı. Şimdi biraz daha rahatız. İnandığımız takviyeleri artık rahatlıkla yapma şansını da bulduk. Çok kısa zamanda rahat hareket edip 1-2 takviye yapacağız'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER