'Bizden Sonrası Türk Futbolunu Kötüye Götürdü'

Aydın'ın Yenipazar ilçesi K1 Tipi Cezaevi'nde yatan Mehmet Ağar'ı ziyaret için Aydın'a gelen TFF eski Başkanı Haluk Ulusoy, başkanlığı bıraktığından bu yana konuşmadığını belirtip, 'Şimdi de çok konuşmak istemiyorum.'

'Bizden Sonrası Türk Futbolunu Kötüye Götürdü'

Aydın'ın Yenipazar ilçesi K1 Tipi Cezaevi'nde yatan Mehmet Ağar'ı ziyaret için Aydın'a gelen TFF eski Başkanı Haluk Ulusoy, başkanlığı bıraktığından bu yana konuşmadığını belirtip, "Şimdi de çok konuşmak istemiyorum. Türk futbolunun dünyada var olduğunu, Türk Futbol Federasyonu'nun dünyada çok önemli bir marka olduğunu göstermiştik ama bizden sonrası bunu yapamadıö dedi.

Yenipazar K1 Tipi Cezaevi'nde yatan Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ı, ziyaret etmek için Aydın'a gelen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkanı Haluk Ulusoy, önce aile dostu Aydınspor eski Başkanı Mukan Perinçek'i ofisinde ziyaret etti. Yıllar sonra Aydın'a geldiğini dile getiren Ulusoy, "30 yıldır dostluğum olan Mehmet Ağar'ı ziyaret etmek için İstanbul'dan Aydın'a geldim. Mehmet Ağar, ülkemize çok büyük hizmetler vermiş, yeri doldurulamayacak bir insan. Kötü gününde de yanında olmak için buradayım. Bu vesileyle çok sevdiğim kardeşim Mukan Perinçek'i ziyaret ettimö dedi.

Futboldaki son gelişmeler hakkında çok fazla konuşmak istemediğini kaydeden Haluk Ulusoy DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bunları değerlendirmeyi çok isterdim ama ben yıllardır konuşmuyorum. Başkanlığı bıraktığımdan beri futbol federasyonları hakkında konuşmadım. Bugün de konuşmak istemiyorum. Ama futbolumuzun iyi olmadığı malum herkes biliyor. Ülkemizde herkes futbolumuzun nerelere geldiğini biliyor. Herkes bizim nerelere çıkardığımızı biliyor. Türk futbolunun dünyada isim sahibi, dünyada var olduğunu, Türk Futbol Federasyonu'nun çok önemli bir marka olduğunu göstermiştik. Ama maalesef bizden sonrası bunu yapamadılar. Hep kötüye götürdüler ve dibe vurdu. İnşaallah düzelirö diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 17:15
YORUM EKLE

banner47