Bilic'in Heyecanlı Sınavı

Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, Hajduk Splitt maçı ve kamp için gittikleri Hırvatistan’da basın toplantısı düzenledi. Slaven Bilic, kendi evinde Hırvatistan’da olmanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu söyledi.

Bilic'in Heyecanlı Sınavı

“UMARIM YARIN AKŞAM DOSTÇA BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ”

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Beşiktaş ve Hajduk Split yetkililerine teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan siyah-beyazlı kulübün teknik direktörü Slaven Bilic, “Ligde forma şansı bulamayan oyuncularımızın performanslarını değerlendirme şansı elde edeceğiz. Umarım yarın akşam dostça bir maç oynayacağız” dedi.
 
Hırvatistan Milli Takımı’nın teknik direktörlüğü görevi süresince, Split’te 2 maça çıktığını dile getiren Bilic, Burada maç yapmak benim için gerçekten çok özel bir anlam taşıyor. Farklı duygular yaşayacağım bir maç olacak” diye konuştu.
 
“OYUNCULARIM İSTENENLERİ YERİNE GETİRİYOR”
 
Slaven Bilic, konuşmasının ikinci bölümünde Beşiktaş’ın büyük bir kulüp olduğuna vurgu yaparak, “Her zaman büyük hedeflere oynuyoruz. Türkiye’de bir çok takım önemli transferlere imza atıyor. Kağıt üzerinde rakiplerimizden geride olsak da, uygulamada bu durumu değiştirdik. İşleri yoluna koyduk. Oyuncularım istenenleri yerine getiriyor. Ayaklarımızı yere sağlam basıp zirvede kalmak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Her maça galibiyet hedefiyle çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“AKILLI TRANSFERLER YAPTIK”
 
Daha önce çalıştırdığı takımlarda da baskı hissettiğine değinen Bilic, “Beşiktaş’ta da bunu hissediyorum. Milyonlarca taraftarı olan bir kulübe önderlik yapmaya çalışıyorum. Baskıyı olumlu hale çevirmeye çalışıyorum. Bu durumdan rahatsız değilim. Transferde çok büyük paralar harcamadık ama akıllı transferler yaptık. Kulübün ekonomik dengesini bozmayacak ama takıma doğrudan katkı yapacak isimleri kadroya kattık” şeklinde konuştu.
 
“HAK ETTİĞİMİZ BİR GALİBİYET ALDIK”
 
Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, son Eskişehirspor maçında oynanan oyundan memnun kaldığını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Zor koşullarda oynadık ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Ligde de iyi bir pozisyon yakaladık. Antalya maçında çok kötü oynamıştık. Bu maç bize ders oldu. Her antrenman veya maçta yüksek performansla oynamazsak bu tarz
 
kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz. Bizim amacımız her zaman performansımızı üst seviyede tutmak. Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, nerede oynayacağımız konusunda en doğru kararı vereceklerdir. Bizim için fark eden bir şey yok. İki seçenek de bizim için normal.”
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER