banner24

Beşiktaş'ta Havutçu Dönemi Sona Eriyor

BEŞİKTAŞ'ta 2010-2011 sezonunun son döneminde teknik direktör Bernd Schuster'in görevinden istifa etmesinin ardından takımın başına geçirilen Tayfur Havutçu, 3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddiaları soruşturması kapsamında yaklaşık 5 ay tutuklu yargılanmıştı.

Beşiktaş'ta Havutçu Dönemi Sona Eriyor

Cezaevinden tahliye edilmesinin ardından Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörlüğü görevine getirilen Havutçu, Süper Final öncesi Carlos Carvalhal'ın yerine yeniden teknik direktörlük koltuğuna oturmuştu.

Kendisi ile 2012-2013 sezonu sonuna kadar mukavele imzalayan Siyah-Beyazlı yönetim, genç teknik adam ile yollarını ayırıyor. Başkan Fikret Orman'ın, futbol komitesi başkanı Tamer Kıran ve Tayfur Havutçu yarın Nevzat Demir Tesisleri'nde ortak bir basın toplantısı düzenleyecekler. Toplantıda Havutçu ile yolların ayrıldığı açıklanacak. Yaşanacak bu gelişmenin ardından da Başkan Fikret Orman, yurt dışına çıkarak yeni teknik adam adayları ile temaslarda bulanacak.

YÖNETİM KURULUNDA YENİ TEKNİK ADAM KONUSUNDA FİKİR AYRILIKLARI VAR

Siyah Beyazlı yönetimde Tayfur Havutçu ile yolların ayrılması konusunda fikir birliği sağlanırken, yeni teknik adam konusunda uzlaşma sağlanamadı. Yöneticilerden bir kısmının teknik adamın yerli olması konusunda ısrarcı oldukları belirtilirken, bir bölümünün de yabancı olması yönünde görüş bildirdikleri ifade edildi. Yaşanan bu fikir ayrılığına Başkan Orman'ın son noktayı koyacağı ve yönetim kurulundaki üyelerin çoğunluğunun görüşünü dikkate alarak son kararı vereceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2012, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER