Beşiktaş Savunmasını Verdi

Beşiktaş-Galatasaray maçında çıkan olaylar nedeniyle Disiplin Kurulu tarafından verilen 4 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz eden Beşiktaş kulübü Tahkim Kurulu’na savunmasını verdi.

Beşiktaş Savunmasını Verdi

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle Disiplin Kurulu tarafından verilen 4 maç seyircisiz oynama cezası verilen Beşiktaş kulübün itirazının görüşüldüğü Tahkim Kurulu’nun duruşmalı toplantısı sona erdi.

Tahkim kurulunun çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, savunmalarını eksiksiz şekilde yaptıklarını vurgulayan, "4-4’lük bir savunma hazırladığımızı düşünüyoruz. Olumlu geçtiğini düşünüyorum, ama çıkacak olan kararı bekleyip görmek lazım” dedi.
 
Basın mensuplarının Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in daha önce yaptığı, “Olayları çıkaranlar gerçek Beşiktaşlılar değil” ifadelerinin de hatırlatılması üzerine Çebi, “Biz de buna benzer şeyleri izah etmeye çalıştık. Beşiktaş yönetimi olarak ne yapmalıydık da yapmadık, ne yaptık da yapmamalıydık, bunların üzerinde durun diye kendimizi anlatmaya çalıştık. Özellikle bu tür olayları yapan kişilerin Beşiktaşlı olamayacağını, 75-76 bin Beşiktaş taraftarının rakip takım otobüsüne engel olmadığını, yöneticilerine herhangi bir şekilde söz sarf etmediğini ve metrosuna binip evine gittiğini izah ettik. Bu insanların kamu malına zarar vermediğini, gerçek Beşiktaşlıların 75-76 bin kişi olduğunu, ama sahaya giren 100 kişinin de amaçlarının Beşiktaş’a zarar vermek olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu
 
Maçta tahrik olduğunu vurgulayan Cebi, “Daha önceki savunmalarımızda da vardı, gerek hakemin kırmızı kartı Melo’ya göstererek beklemeden soyunma odasına gitmesinin bir handikap olduğunu, bir süre daha bekleyebileceğini, ama bunu yapmadığını, Melo’nun ise dışarı çıkmama konusunda ısrar ederek seyirciyi tahrik ettiğini, Muslera’nın topu dışarı atıp, oyalanmak için yere yatmış olduğunu düşündüğümüzü ve seyirciyi tahrik ettiğini ifade ettik. Provokasyon olabileceğini düşündüğümüzü söyledik. Bu cezaları Beşiktaş’ın hak etmediğini ifade ettik. Dolayısıyla bu cezanın kaldırılmasını istediğimizi sayın kurula arz ettik. İnşallah Beşiktaş için hayırlı olan bir kararı buradan alıp gideriz. Kendimizi haklı gördüğümüz için umutluyuz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER