'Beni Tarihin En İyisi İle Kıyaslamayın'

Francesc Fabregas, İspanya Milli Takımı'nda Lionel Messi'yle özdeşleşen 'sahte 9' rolünde oynuyor olmasının, Arjantinli yıldızla karşılaştırılmasına yol açmasını sevmiyor.

'Beni Tarihin En İyisi İle Kıyaslamayın'

 

İspanya'nın yıldız orta saha oyuncusu Cesc Fabregas, Lionel Messi'nin Barcelona'daki rolünü kendisinin Vicente Del Bosque'nin ekibinde taşıdığı yönündeki yorumlara katılmıyor.
 
Euro 2012'de İtalya karşısında 'sahte 9' olarak tanımlanan bölgede oynatılan Fabregas, çeyrek finalde Fransa karşısında da benzer bir rolle sahaya sürüldü.
 
Pep Guardiola'nın Lionel Messi'yle birlikte uygulamaya başladığı bu taktik hamlenin İspanya yorumu olduğu yönündeki kanıya katılmadığını ifade eden Fabregas, basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Messi tarihin en iyi oyuncusu. Beni onunla karşılaştırmak anlamsız ve saçma. Ben teknik direktör ne söylerse sahada onu yapıyorum. Kimse benden beş oyuncuyu geçip gol atmamı beklemiyor. Ama evet, o bölgede oynarken kendimi rahat hissettiğim söylenebilir." şeklinde konuştu.
 
Portekiz'in oyun stilinin Real Madrid'e benzediği yönündeki yorumlara da değinen yıldız oyuncu, "Bence Real Madrid'e kıyasla daha farklı bir futbol oynuyorlar. Kontratak futbolunu seviyor olsalar da sadece bundan ibaret olduklarını düşünmüyorum." şeklinde konuştu.
 
İspanya ve Portekiz arasında oynanacak Euro 2012 yarı final mücadelesi Çarşamba 21:45'te başlayacak.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER