Basketbol şölenine Dikili ev sahipliği yapacak!

Red Bull ile Türkiye Basketbol Federasyonu'nun birlikte düzenlediği Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu, Adana, Mersin ve Antalya'nın ardından İzmir Dikili'de devam edecek.

Basketbol şölenine Dikili ev sahipliği yapacak!

Türkiye'nin dört bir yanını dolaşacak basketbol turunda Türkiye Şampiyonluğunu alan ekip, Washington'daki Dünya Finali'nde yer alacak. Kayıtlar RedBull.com/3x3 adresinde devam ediyor.

Sokak basketboluna olan ilgiyi artırmak için düzenlenen Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu'nda sezon devam ediyor. 26 Mayıs'ta Adana'da start alan turnuva Mersin ve Antalya'nın ardından İzmir'e geliyor. 30-Haziran-1 Temmuz tarihlerinde Dikili Belediyesi'nin yanındaki alanda gerçekleştirilecek maçlarda şampiyon belli olduktan sonra İzmir Karşıyaka, Ankara, Samsun, Bursa, İstanbul ve Çanakkale'de de basketbol severlerle buluşacak olan organizasyon, sokak basketbolu ruhunu oyunculara yeniden yaşatacak.

100'E YAKIN TAKIM KATILIYOR

Dikili'deki turnuvaya, 100'e yakın takımın katılması bekleniyor. Daha önceki elemelerde Adana'da Hababam Anatolia, Mersin'de Three Gone, Antalya'da ise CBÜ İndeks Teknoloji birinciliği elde etmişti.
 

Red Bull Reign TBF 3x3 Basketbol Turu'nun 18 Ağustos'ta yapılacak final müsabakalarından çıkacak ülke birincisi dünya finalinde Türkiye'yi temsil etme şansına sahip olacak.

DÜNYA FİNALİ WASHİNGTON'DA

Tüm rakiplerini geçerek Türkiye'de birinci olacak takım, Eylül'de ABD'nin başkenti Washington'ın ünlü Barry Farm Goodman sahasında düzenlenecek Red Bull Reign Dünya Finali'ne gitmeye hak kazanacak.

Şampiyona heyecanını yaşamak isteyenler, RedBull.com/3x3 adresinden detaylı bilgi ve kayıt sayfasına ulaşabiliyor.

3X3 HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Popüler basketboldan farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3x3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuştu. Basketbolun daha dinamik olan hali 3x3'te 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır. 3x3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur'da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3x3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edindi. Sporun popülaritesi öyle bir arttı ki, 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER