"Başbakan" İsmail: Bu takım düşmeyecek kardeşim!

Göztepe tribünlerinin yıllarca amigoluğunu üstlenen İsmail Kocaoğlu, Ben TV'de katıldığı Gündem Göztepe programında "Bu takım düşmeyecek kardeşim" dedi.

Ben TV - Göztepe TV'nin kurucusu Cemal Korkmaz'ın sunumuyla Ben TV'de ekrana gelen Gündem Göztepe'nin bu haftaki konukları "Başbakan" lakabıyla bilinen ve uzun yıllar Göztepe tribünlerinin amigoluğunu üstlenmiş olan İsmail Kocaoğlu ve Erdinç Özkumru oldu.

"KİMSENİN GÖZTEPELİLİĞİ TARTIŞILMAZ"

Sarı kırmızılı kulübün Spor Toto Süper Lig'in geride bıraktığımız haftasında evinde Akhisarspor'a son dakika golüyle 1-0 yenilmesiyle birlikte camiada yaşanan gerilime değinen Kocaoğlu, "Öncelikle bu takıma sahip çıkmamız lazım. Bakın birkaç yıl önce Tavşanlı maçını gördük. Ben o gün amigo olarak çıkmış olsaydım bu takım o gün küme düşmezdi! Daha 20 dakika kala sahanın içine inip terör estiriyorsun. Yapmayacaksın kardeşim! Takıma önce sahip çıkalım. Sanki ortada bir cenaze var da onu kaldırıyoruz. 4 maçta 4 topun direkten dönüyor. 90 dakika baskılı oynuyorsun, son dakika gol yiyorsun. Futbolun cilvesi bu. Ha yanlışlık var mı? Var. Taraftar hep haksız mı? Değil. Taraftarların gruplar haline ayrılması da yanlış. Biri küfür etmeyin derken, diğeri küfür ediyor. Bunu kim çözecek? Göztepe Başkanı çözecek yahut Talat Papatya çözecek. Çağıracak taraftarı, oturacak konuşacak. Karşılıklı diyalog lazım. Kimse kimseye yukardan bakma hakkına sahip değil. Kimsenin Göztepeliliği tartışılmaz." dedi.

"SEPİL'İN ETRAFINDAKİ BAZI..."

Göztepe tribününe bir olma çağrısı yapan İsmail Kocaoğlu, "Kulübe hesap sormadan önce taraftarlık görevini yapacaksın. Göztepe'yi Göztepeli çocuklarla donatmamız lazım.Başkan Sepil'in de etrafındaki bazı yalakaların çekilmesi lazım. Hiçbir pozisyonu olmadan, bir pozisyondayım diye hava atanların olmaması lazım. İsterse başkan arasın beni. Birkaç yalakanın çekilmesini istiyorum." dedi.

AKBUNAR'A SAHİP ÇIKTI

Kocaoğlu ayrıca Akhisar maçı sonrasında yaşananlar konusunda da Halil Akbunar'a sahip çıkarak, Akbunar'ın Göztepe için çeşitli kulüplerin tekliflerini reddettiğini ve Göztepe'de boş sözleşmeye bile imza atmış bir oyuncu olduğunu söyledi.

"PARAN MI YOKTU, HOCA MI DEDİ?"

Programın bir diğer konuğu olan Erdinç Özkumru da, yaşanan sıkıntılara ilişkin Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in öz eleştiri ve açıklama yapması gerektiğini savundu. Devre arasında neden transfer yapılmadığını soran Özkumru, "Başkan ikinci yarıya girerken nedan adam almadığını açıklamalı. Biraz da taraftara kulak vermeli. Ben bu kulübün sahibiyim diye bir şey yok. Hoca mı dedi, para mı yoktu, egoya mı yenildin?" dedi. Özkumru, Akhisar maçı sonrasında yaşananlara ilişkin de, "Bir futbolcunun bir taraftara vurması ne demektir? Hiçbir şekilde tasvip etmiyorum. İstediğin kadar haklı ol. Ben bunu hayatım boyunca unutmam. Akhisar maçını falan bırakıp hepimizin bu saatten sonra ne yapabileceğimizi düşünmemiz lazım.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER