Barça Alba'yı İstiyor!

Barcelona Başkanı Sandro Rosell, Jordi Alba'yı kadrolarına katmak için Valencia ile görüşmelerde bulunduklarını doğruladı. Katalan ekibi, altyapısından yetişen Alba'yı, karaciğer nakli geçiren Eric Abidal'in görev bölgesine monte etmek istiyor.

Barça Alba'yı İstiyor!

 

Barcelona, altyapısından yetişen Fabregas için, Arsenal'e 30 milyon Euro ödedikten sonra, bir başka altyapı ürününü daha kadrosuna katmak amacıyla kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor.

Katalan ekibinin hedefindeki isim, EURO 2012'de İspanya Milli Takımı’nın formasını giyen ValenciaJordi Alba. Başkan Sandro Rosell de, 23 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek için, Valencia ile görüşmelerde bulunduklarını doğruladı. Valencia, Alba'yı satmak için 15 milyon euro talep ediyor.

Alba'yı, karaciğer nakli geçiren Abidal'in görev bölgesine monte etmek isteyen katalan ekibi ise bu rakamı biraz daha aşağıya çekmeye çalışıyor. Başkan Rosell, kulübün mali yapısıyla ilgili bilgiler de verdi. Geride bıraktığımız sezonda 40 milyon Euro kâr ettiklerini dile getiren rosell, bu paranın, kulübün 340 milyon Euroluk borcunun azaltılması için kullanılacağını ifade etti. Nou Camp Stadı’nın yenilenmesi konusuna da değinen Rosell, taraftara, önceliklerinin borcun temizlenmesi olduğu mesajı gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER