banner51

Balıkesirspor'da Aktürk'le Mengüç Kapıştı

Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk, teknik direktör aradıkları dönemde Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç’ün kendisini yönetici olarak tanıtıp bazı isimlerle görüştüğünü iddia etti.

Balıkesirspor'da Aktürk'le Mengüç Kapıştı
 
Aynı zamanda Voleybol Federasyonu yöneticisi olan Mengüç’e isim vermeden tepki gösteren Başkan Aktürk, "2017’de yapılacak kongrede karşımıza çıkar, çoğunluğu alırsa biz de bayrağı teslim ederiz. Ama hiçbir görevi yokken Balıkesirspor’un ismini komik durumuna düşürmesin. Ya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu yönetsin, ya Voleybol Federasyonu’nda yöneticilik yapsın" dedi.
 
Suçlamalara karşılık "Balıkesirspor’un içinde bulunduğu durum Tuna Aktürk’ün psikolojisini bozmuş" diyen Metin Mengüç ise yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
 
"Tuna Aktürk sağa sola saldırıp gündem değiştirmeye çalışıyor ama ben bu oyunlara gelmem. Balıkesirspor kurulduğu günden bu yana camianın içindeyim. Başkanlık dahil tüm görevlerde bulundum. Bir takımın başkanı, yönetimi varken gidip hoca arayacak kadar cahil değilim. Duyumlarla hareket etmek bir başkana yakışmaz. Tuna bey işine baksın. Balıkesir’de 280 amatör kulüp var. Biz gücümüzü onlardan alır, hesabı onlara veririz."
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER