Aziz Yıldırım'ın Savunması Kitap Oldu

Yıldırım'ın avukatları 545 sayfalık savunmayla 150 sayfadan oluşan ekleri ciltlettirip mahkemeye sundu.

Aziz Yıldırım'ın Savunması Kitap Oldu

 

Savunma kitabının ilk sayfada Aziz Yıldırım'ın fotoğrafı ve İslam Çupi'nin şu sözleri yer alıyor."Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir bir büyüklüktür işte, adı konamaz" sözleri yer alıyor. 
 
Şike davasının son duruşmasında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık avukatlarına yazılı savunma hazırlamalarını bildirmişti. Bu nedenle Aziz Yıldırım’ın avukatları Köksal Bayraktar, Faik Işık, Şeref Dede, Abdullah Kaya, Yasemin Merçil ve Abdurrahim Erol mahkemeye yazılı savunmalarını sundu. Ancak sunulan savunma alışılmışın dışında bir şekilde hazırlandı. 
 
Avukatlar, hazırladıkları 545 sayfa savunmayı ve bunun yaklaşık 150 sayfalık eklerini cilt haline getirip mahkemeye sundu. 
 
Hazırlanan cildin kapağı lacivert olarak hazırlatıldı ve kapağa Fenerbahçe Spor Kulübünün amblemi konuldu. “Savunma" ve “Aziz Yıldırım" yazan kapağın içinde ise Başkan Aziz Yıldırım’ın gülümseyen bir fotoğrafı yer alıyor. Fotoğrafın altında ise İslam Çupi’nin “Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir bir büyüklüktür işte, adı konamaz" sözleri yer alıyor.
 
Savunmanın içeriğinde ise 72 sayfalık “Genel savunma" yer aldıktan sonra iddianamede şike ve teşvik iddiası yapılan 13 maçla ilgili savunma yapıldı. Savunmada, Manisa-Trabzon, Bursa İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Gençlerbirliği – Fenerbahçe, Gençlerbirliği – Trabzon, Eskişehir – FB, Trabzon – Bursa, Eskişehir – Trabzon, FB – İBB, Karabükspor – FB, Trabzon – İBB, FB – Ankaragücü ve Sivas – FB maçlarıyla ilgili savunmalara yer verildi.
 
Savunmanın “Netice ve talep" başlıklı bölümünde ise “Fenerbahçe Spor Kulübünün örgüt olarak kabul edilemeyeceği" belirtildi. Yıldırım’ın herhangi bir maçta, herhangi bir şekilde şike yaptığı ya da şikeye teşebbüs ettiği şeklindeki ithamlarında yanlış olduğu belirtilen bölümde, “Milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe Cumhuriyeti olarak anılan bir derneğin başkanı, örgüt kurmak ya da yönetmek, şike yapmak ya da teşvik primi vermek gibi haysiyet ve onur kırıcı fiillerin faili olamaz" dendi. Verilecek kararın, bir spor kulübünün aklanmasını ve bu spor kulübünün Türkiye’de ve dünyada yoluna şerefle şanla devam etmesini sağlayacağının anlatıldığı bölümde, Yıldırım hakkında beraat kararı verilmesi istendi.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER