Aziz Yıldırım'dan Sakarya'ya Övgü

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sakarya’nın Türk futbolu için kaynak olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım'dan Sakarya'ya Övgü
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ’1 Milyon Üye’ projesi kapsamında bir dizi programa katılmak için Sakarya’ya geldi. Yıldırım, Erenler’de bir alışveriş merkezinde imza programına katıldı. Daha sonra Adapazarı’nda açılışı yapılacak olan Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’ne geçen Başkan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada Sakarya’nın Türk futbolu için önemli bir bölge olduğunu söyleyerek, gençlerin bu bölgelerde yetiştirilmesi gerektiğine işaret etti.
 
Sapanca İlçesinde futbol için kaynakların olduğunu belirten Yıldırım, "Sapanca İlçesi’nden gençleri yetiştirmek lazım. Sapanca, Hereke gibi yerler Türk sporu için kaynak" dedi.
 
Başkan Yıldırım, Fenerbahçe Kulübünün güçlü bir taraftar kitlesi olduğunu ve demokrasi konusunda belirli engellerin aşılması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: "Demokrasi varsa orası güçlüdür. Fenerbahçe’nin bu kadar güçlü taraftarı var ve bu kulübe sahip çıkıyor. Kulübün güçlüklerini aşmak lazım. Ekonomik güç lazım ki varlığı yaratsın." 
 
Başkan Aziz Yıldırım, ekibin ileriye dönük projelerini anlatırken demokrasi seçimlerinin yapılacağını ve yönetimlerin bu şekilde belirleneceğini açıklayıp, "Belkide Türkiye’deki ilk defa çok geniş katılımlı demokrasi seçimiyle, demokrasi içerisine seçimle yönetimler gelecek. Herkes bize sallayacak sallasınlar önemli değil" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER