banner51

Ayvalık'ta Beşiktaş Zirvesi

Beşiktaşlılar Dernekleri Ekonomi Spor Eğitim ve Kültür Ortak Girişim Programı (Beşiktaş Desek) çerçevesinde 10 siyah beyazlı dernek bir araya geldi.

Ayvalık'ta Beşiktaş Zirvesi
 
Ayvalık Beşiktaşlılar Derneği’nin ev sahipliğinde Cunda Uygulama Oteli’nde gerçekleşen buluşmada konuşan Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Orhan Dom, "Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm Beşiktaşlılar derneklerini bir araya getirip, ortak bir proje ile kulübümüze maddi ve manevi destek sağlamak istiyoruz" dedi.
 
Hedeflerinin kaliteli genel kurul üyesi oluşturmak, kulübe ekonomik katkı sağlamak, sağlık yatırımlarına projelerle katılmak, yaşlı dinlenme ve hizmet evleri oluşturmak, spor yöneticiliği eğitim kurumlarıyla işbirliği yapmak olduğunu kaydeden Orhan Dom, "Ayrıca Beşiktaş Desek olarak sanatçılarımızla ortak projeler yapmak istiyoruz. Bunlarla beraber ’Beşiktaş Kadına Destek’ kuruluşunu oluşturup, tüm Beşiktaşlılarla sektörel işbirliği sağlamayı, üst kurullar ve heyetler kurup sponsorlar bulmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
 
Ayvalık Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Hasan Ustalı ise Türkiye genelindeki Beşiktaşlılar derneklerini federasyon çatısı altında birleştirmek istediklerini söyledi. Bu amaçla gerçekleştirilen toplantıda başkan ve yöneticilerin bir araya gelip tanıştığını anlatan Başkan Ustalı, "Türkiye’deki tüm Beşiktaş derneklerini federasyon çatısı altında toplayıp ülkemizde bir ilki daha gerçekleştirmek adına ciddi bir adım attık. Tüm derneklerle yazışmalar yaparak, önümüzdeki aylarda Bursa’da dev bir toplantı yapmaya karar verdik. İnşallah bu toplantının ardından da Beşiktaşlılar Dernekleri Federasyonu’nu siyah beyazlı camiamıza kazandırıp Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER