'Aydınus'un Morali Çok Bozuk'

''Fırat Aydınus ile 3 kez görüştüm, kendisi son derece moral bozukluğu içinde''

'Aydınus'un Morali Çok Bozuk'

 

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Eskişehirspor-Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Süper Lig maçında sarı-lacivertli futbolcu Caner Erkin'in kırmızı kart gördüğü pozisyonla ilgili açıklamada bulundu.
Alp, Eskişehirspor-Fenerbahçe maçının raporunun henüz kendilerine ulaşmadığını ifade ederek, ''Gerek dün akşam maçtan sonra, gerekse bugün Fırat Aydınus ile 3 kez görüştüm. Kendisi de son derece moral bozukluğu içinde. Kırmızı karttan ziyade, Caner ile Veysel'in beyanatlarına çok üzülmüş. Böyle bir ifade kullanmadıklarını söylüyorlar. Aydınus da haklı olarak diyor ki 'Bu konuşmaları gaipten mi aldım, uyduruyor muyum?' Bilemiyorum burada büyük bir sıkıntı var. Bu sıkıntıyı nasıl halledeceğiz? Fırat ve ekibi 2 gün sonra Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli bir maça çıkacak'' ifadelerini kullandı.
Alp, Fırat Aydınus'un Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında, Caner'in bir ifadesinin olması nedeniyle kırmızı kartını gösterdiğini söylediğini aktararak, şöyle konuştu:
''Ancak Caner'in dün akşam benim de izlediğim röportajında, bu ifadeleri Veysel'in (Eskişehirsporlu futbolcu) söylediğini iddia etti. Bunları bizim Fıratımız, sevgili hakemimiz duyunca, üzüntüsü bir kat daha artmış. Fırat Aydınus, 'Eğer kırmızı kartla ilgili sorun olsa, bununla ilgili tartışma olsa, bu arkadaşımızın bana ifade ettiği cümleler konuşulsa, bu kadar üzülmeyecektim. Ama bu arkadaşların konuşmalarının son derece yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu kartı göstermem doğaldır, çünkü 'lan' kelimesi geçen bir cümle oldu. Bu cümlenin gerek Veysel, gerek Caner tarafından inkar edilmesi, söylenmemiş olarak ifade edilmesi beni son derece üzmüştür' diyor.''
''Bunu vermezsen neyi vereceksin lan'' cümlesinin geçtiğinin iddia edildiğinin belirtilip, bu sesin Caner'e ait olup olmadığını Aydınus'un nasıl anladığı sorusuna Alp, ''Kesinlikle Caner'in bu cümleyi kullandığını, dolayısıyla kırmızı kartı da bu vesileyle çıkardığını söylüyor'' diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2012, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER