Aydınlar'dan Alex Vaadi

Fenerbahçe Başkanlığı’na aday olan Mehmet Ali Aydınlar, 5 yıldızlı kurumsal bir yapı hedeflediğini açıkladı. Brezilya'ya giden eski futbolcu Alex de Souza’ya itibarini iade etmek istediğini belirten Aydınlar, “Kabul ettiği takdirde ömür boyu Türkiye’de yaşayacağı bir görev vaat ediyorum” dedi.

Aydınlar'dan Alex Vaadi
Fenerbahçe'de bu hafta sonu yapılacak başkanlık seçimi öncesinde adaylardan Aziz Yıldırım'ın ardından Mehmet Ali Aydınlar da basın toplantısı düzenledi.
 
Aydınlar'ın konuşmasından satır başları şöyle:
 
"Bu gidişe birilerinin son vermesi gerektiğine inandım ve başkanlığa aday olduğumu açıkladım. Fenerbahçe, bu ülke için bir kulüpten çok daha fazlasıdır. Büyüklüğümüz bizlere bir sorumluluk yüklüyor. Ben bir Fenerbahçeli olarak kendimi sorumlu hissediyorum. İlk hedefim arka planda bırakılan sorunları öne çıkarmak ve çözmek. Fenerbahçe kavgayı ve kısır çekişmeleri haketmiyor.
 
Dört sorunu saymak isitiyorum. 1. Denetimsizlik ve hesapsızlık, 2. Organizasyonsuzuk, 3. Sportif başarısızlık, 4. İletişimsizlik.
 
Denetim hiçe sayılıyor, hayali projelerle sorunlar erteleniyor. Kulübün borç yükü net değil.
 
Mali durumdaki belirsizlik Fenerbahçe’ye hizmet etmek isteyen birçok kişiyi engelliyor. Fenerbahçe diğerlerine benzemez. Yenilikçi ve şeffaf olmalıdır. Bunun nedeni tek adam hegemonyasıdır. Bunun altını sürekli çiziyor olmamız lazım.
 
Hiçbir teknik adam uzun süre hizmet veremiyor. Bütün organizasyon tek adam üzerinden yapılıyor. Bu kulübün başkanı da, teknik adamı da, televizyonun yayın yöneticisi de hep aynı kişi.
 
Arkasındayım denilen teknik direktör gün saymaya başlıyor. Fenerbahçeli aynı filmi izlemekten bıktı.
 
Ben kesinlikle en ufak bir umutsuzluk taşımıyorum. Durum kötü ama umutsuz değil. Fenerbahçe’nin olduğu yerde her zaman umut vardır.
 
Artık bir vizyon değişikliğine ihtiyacımız var. Güzel günlerin yakın olduğunu düşünüyorum. Çözüm 5 yıldızlı kurumsal bir yapı.
 
Birinci yıldız, finansal yapı. Taraftarımız büyük bir kaynağı kulübe aktarıyor bu kaynağı en iyi şekilde kullanmak bizim en önemli görevimiz olacak.
 
İkinci yıldız, Organizasyonel yapı. Tek başına yönetme isteği her alanda organizasyonun işleyişine engel oluyor. Hayal ettiğimiz organizasyon şemasına ulaşmak için çalışacağız. Hayali hedefler koymayacağız.
 
Fenerbahçe Kulübü’nde başkanlık maksimum 3 defa yapılacak. Bunun için tüzük değişikliğine gidilecek. Fenerbahçe, insanların şahsi malı zannettikleri yapı olmayacak.
 
Üçüncü yıldız, sportif başarı. Günlük başarı değil, sürdürülebilir, kalıcı başarılar için uğraşacağız.
 
Dördüncü yıldız, sosyal yapılanma. Mevcut yönetimin attığı bütün köprüleri yeniden inşa edeceğiz. Demokratik ortamın oluşmasını sağlayacağız. İhraç olmuş üyelerimizi yeniden kazanacağız.
 
Digital dünyada çok gerideyiz. Dünyanın sayılı kulüpleri arasına gireceğiz. Sosyal sorumluluk programları başlatacağız.
 
Beşinci yıldız, uluslararası hedefler. Fenerbahçemizi tüm branşlarda Avrupa’nın ilk 5 kulübünden biri yapmak için çalışacağız.
 
Şeffaf ve hesap verebilir bir kulüp vaat ediyorum. Üç büyük branşta her yıl Avrupa’da çeyrek final, yarı final vaad ediyorum.
 
Alex’e itibarını iade etmek ve kabul ettiği takdirde ömür boyu Türkiye’de yaşayacağı bir görev vaat ediyorum.
 
Biz buraya Fenerbahçe’nin geleceğini konuşmaya geldik bundan sonra da yalnız geleceğini konuşmaya devam edeceğiz.
 
Sevgili Aziz Yıldırım, buradan sana söyleyeceklerim var. Koskoca kulüp başkanının sadece o koltukta oturmak için bu noktaya gelmesinden çok büyük bir acı ve üzüntü duydum. İbrahim Akın’ı ne gördüm ne de konuştum.
 
Bütün Fenerbahçelilerin merak ettiği sorunun cevabını veriyorum. 2010-11 şampiyonluk kupası taraftarların, sahada ter döken futbolcuların, teknik kadronun analarının ak sütü gibi hak ettikleri bir kupadır. Bütün Fenerbahçelilerin büyük bir şampiyonluk öyküsü olarak kalacaktır. Bu kupanın hala kulüpte kalıp kalmayacağı konuşuluyorsa sebebi Yıldırım’dır.
 
İŞTE AYDINLAR'IN EKİBİ 
 
Fenerbahçe başkanlığına aday olan Mehmet Ali Aydınlar basın toplantısında ekibinde yer alan isimleri de tek tek açıkladı. İşte Aydınlar'ın ekibinde yer alacak isimler: Hamdi Akın, Nezih Barut, Şaban Erdikler, Necdet Ersoy, Recep Tanrıverdi, Nuri Tuna, Cem Topçuoğlu.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER