Avrupa'nın En Büyüğü Belli Oldu

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 2011-2012 sezonunun en iyi oyuncuları ödüllerini aldı.

Avrupa'nın En Büyüğü Belli Oldu

 

Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen ve basketbol dünyasından çok sayıda ismin katıldığı ödül töreninde, sezonun en iyi ilk 5'i ve ikinci 5'i de açıklandı.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Avrupa Ligi CEO'su ve Başkanı Jordi Bertomeu, bu sezonun şampiyon takımının yarın belli olacağını belirterek, şunları kaydetti:

''Başarılı bir organizasyon geçiriyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu ve DETUR bu organizasyonun gerçekleşmesinde önemli rol oynadı. Türk Hava Yolları da organizasyonun İstanbul'da düzenlenmesinde çok önemli bir katkı sağladı. Bunun yanı sıra Efes, uzun yıllardır basketbola katkı veriyor ve bunun devam edecek olmasından dolayı mutluyuz. Basketbol yükselen bir ivme yakalamış durumda. Biz bu ivmeyi daha fazla basketbolseverlere iletmek istiyoruz. Geleceğin daha da parlak olduğunu düşünüyorum. Bu gece oyuncularımızın gecesi. Oyunculara teşekkür ediyorum. Davranışları, yetenekleri ve gösterdikleri performanstan dolayı.''

Kirilenko ödülleri topladı

Gecede ödülleri CSKA Moskova'nın NBA'den transfer ettiği Andrei Kirilenko topladı.

Rus oyuncu, bu sezon ortaya koyduğu performansla en iyi oyuncu seçilirken, ayrıca en iyi savunmacı ödülünü de aldı. Kirilenko, ayrıca sezonun en iyi ilk 5'inde de yer aldı.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan sezon en değerli oyuncusu Kirilenko, ''Büyük bir onur ve mutluluk yaşıyorum. Takımımızda 15 oyuncu var ve benim bu ödülü 15'e bölmem gerekiyor. Çünkü takım arkadaşlarım benim hem antrenmanda, hem de maçlarda daha iyi oyuncu ve insan olmamı sağladılar. Bu nedenle ödülü onlarla paylaşmak istiyorum'' dedi.Ödüller

Gerçekleştirilen törende sezonun en iyi isimleri ödüllerini aldı.

Kirilenko'nun en iyi oyuncu (MVP) seçildiği gecedeki diğer ödüller şöyle:

Alphonso Ford Ödülü: Bo McCaleb (Montepaschi Siena)

En İyi Savunmacı: Andrei Kirilenko (CSKA Moskova)

Yükselen Yıldız: Nikola Mirotic (Real Madrid)

2011-2012 sezonunun ilk 5'i: Andrei Kirilenko (CSKA Moskova), Vassilis Spanoulis (Olympiakos), Erazem Lorbek (Barcelona Regal), Dimitris Diamantidis (Panathinaikos), Nenad Krstic (CSKA Moskova)

2011-2012 sezonunun ikinci 5'i: Milos Teodosic (CSKA Moskova), Bo McCalebb (Montepaschi Siena), Juan Carlos Navarro (Barcelona Regal), Henry Domercant (Unics Kazan), Mike Batiste (Panathianaikos)

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 10:35
YORUM EKLE

banner47