banner24

Avcı'dan Gönderme

2014 Dünya Kupası elemelerine hazırlanan Milli Takımımızın teknik direktörü Abdullah Avcı, 3-1 kazanılan Gürcistan maçının ardından açıklamalarda bulundu. Avcı; "Bir senedir futbolun konuşulmadığı yerde yeniden futbolu sevdirmeye çalışıyoruz" dedi.

Avcı'dan Gönderme

Abdullah Avcı'nın karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalar şöyle:

“Galibiyetten daha önemli şeyler var”

Her şeyden önce galibiyet bir özgüven oldu ama daha önemli dersler var. İlk yarı özellikle yeni oynayan oyuncularımızla birlikte güzel şeyler yapmasını gördük. İkinci yarı rakibin girişken başlaması ve bizim tepki veremememiz de olumsuz anlamda çıkarmamız gereken derslerden biriydi. İlk 10-15 dakika biraz sıkıntılı oldu bu konuda ikinci yarı için. Sonrasında ise toparlandık. Daha iyi adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu hazırlık sürecini iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Galibiyet de özgüven kazanmak açısından önemli. Ben tüm ekibi tebrik ediyorum.

“Sercan’ı 6 aydır takip ediyorduk”

Sercan’ı 6 aydır takip ediyorduk. Önemli olan bu oyuncuların ilk maçlarında verdikleri resimlerdir. Sercan da bu resmi çok iyi biçimde verdi. Arkadaşları da ona yardımcı oluyorlar. Umarım meyvelerini alacağız. Finlandiya maçında başka oyuncular oynayacaklar. Bulgaristan, Portekiz ve Ukrayna maçları bizim için önemli maçlar olacaklardır.

“1 senedir futbol konuşulmayan yerde…”

Burası ulusal bir milli takım, burada seçilmiş insanlar var. Nerede olduğu önemli değil, takım oyununa sadık olan her oyuncuya bizim kapımız açık olacak. Bugün özellikle ilk 45 dakikadan keyif almıştır izleyenler. Bir senedir futbolun konuşulmadığı yerde yeniden futbolu sevdirmeye çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER