Av. Bayraktar: 'Sedyede İfade Verdi'

Futbolda Şike Davası'nın 21. duruşması bugün yapılıyor. Taleplerin yazılı olarak hazırlanması ve mahkemeye sunulmasını isteyen mahkemenin, operasyonun başladığı 3 Temmuz tarihine kadar kararını açıklaması bekleniyor.

Av. Bayraktar: 'Sedyede İfade Verdi'

 

10:15 - Ümit Karan'ın Avukatı: "Ali Kıratlı aile dostudur. Fenerbahçe'nin iyiliği için bırak şike yapmayı tırnağını bile oynatmaz"
 
 
10:30 - Haldun Şenman'ın avukatı Dizdar, "13 uğursuz derler; ama ben davaya dair 13 maddelik bir metin hazırladım, onu okuyacağım." derken çete iddialarının boş ve saçma olduğunu ifade etti.
 
11:00 - Mahkeme salonuna gelen eski Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, mahkeme başkanı ile tokalaşıp bir süre konuştu.
 
11:10 - Emre Belözoğlu, Aziz Yıldırım ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi.
 
11:20 - Hakim, Murat Özaydınlı'ya 'Yas için mı sakal bıraktınız?' diye sordu. Aydınlı ise 'Adalet için' cevabını verdi. Hakim Ekici de 'Dünya yıkılsa da adaleti sağlarız' yanıtı verince, hakime seyirci sıralarından alkış geldi.
 
11:25 - Mahkeme başkanı ile kısa bir görüşme gerçekleştiren Emre Belözoğlu, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım ile birlikte salondan ayrıldı.
 
 
11:34 - Şekip Mosturoğlu'nun vekili, talimat aldığı iddia edilen kişinin örgüt kurucusu olamayacağını ifade ederken; "Teknik takip yapılırken hukuk, kolluk tarafından ihlal edilmiştir" dedi.
 
 
12:02 - Tayfur Havutçu vekili avukat Nail Gönenli savunmasına başlıyor.
 
12:05 - Nail Gönenli, Tayfur Havutçu'nun konuşmalarının iddianamede olmadığını ifade etti.
 
 
12:10 - Gönenli, "Final sonrasında kulüpler İbrahim Akın ve Ali'nin transfer için konuşuyor. Şike yapana oyuncuyu kim alır?" dedi.
 
12:15 - Sani Şener'in avukatı yazılı ifade verdiklerini belirtip, beraat talep etti.
 
12:30 - Kritik davada duruşmaya öğle arası verildi.
 
-Duruşmanın öğleden sonraki bölümü başladı.
 
-Köksal Bayraktar'ın savunmasına dikkat. Koksal Hoca, Mahkeme BaskanıMehmet Ekinci'nin üniversitede hocasıydı...
 
 
14:30- Prof. Köksal Bayraktar, Başkanımız Aziz Yıldırım bütün avukatları adına esasa ilişkin savunmaya başladı.
 
-Prof. Köksal Bayraktar: 3 ayri suçtan itham altındayız.. 1. haksız ekonomik çıkar suç örgötö kurmak 2.dolandırıcılık 3.şike ve teşvik
 
-Köksal bayraktar bu 8 günün ne kadar dayanılmaz koşullar olduğunu anlatıyor. "Acil serviste kolunda sorumla bankın üstünde yatarak ifade vermiştir. Bu ifadeler kanuna aykırı delil niteligindedir"
 
-Av.Koksal Bayraktar "müvekkilim kanuni sure 4 gun olmasina rağmen 8 gün gözaltında tutulmuştur"
 
-2. Kategori iletisim ve telefon kayıtları. kuvvetli suc şüphesi olmadan Baska türlü delil elde etme imkanı Varsa tapelere bakamazsınız
 
-Av.Koksal Bayraktar "Çantanın icinde para var diyen iki polis memurudur.buna nasıl dayandırılir"
 
-Av. Köksal Bayraktar: " Yıldırım 2 gece bodrum katta, penceresiz küçük bir yerde tutulmuş, haseki hastanesi'ne sevk edilmis, geri getirilmiştir."
 
-Av. Köksal Bayraktar: "Haseki'de doktorların gerek görmesi üzerine anjiyo yapılmış, ancak sonra ÖYM Beşiktaş'a gönderilmiştir."
 
-Av. Köksal Bayraktar: "3 kezde acil servise kaldırılmış, elinde serumla dolaştırılmıştır."
 
-Av. Köksal Bayraktar: "Aziz Yıldırım, sedye'de hakim karşısında yatarak ifade verdirilmiştir!"
 
-Av. Köksal Bayraktar: "CMK açıktır. Elde edilen ifadeler kanuna aykırı delildir. Haykırarak söylüyorum!"
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 15:13
YORUM EKLE

banner47