Aslanlar Taksim'e Çıktı

Galatasaraylı taraftarlar,Valiliğin vetosuna rağmen Taksim Meydanına yürüdü....

 

stanbul Valiliği'nin izin vermemesine rağmen yürüyüşe geçen Galatasaraylı taraftarlar Taksim'e ulaştı. Taksim'de 1200 sivil ve resmi polis ile emniyet tedbiri alındı.

Taraftarların İstiklal Caddesi'nde tezahürat yaparak ilerledikleri gelen haberler arasında.

Valilikten izin çıkmadı

İstanbul Valiliği, Galatasaraylı taraftarların Taksim'de gerçekleştirmeyi planladığı protesto yürüyüşüne emniyet güçlerince izin verilmeyeceğini bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "Bugün saat 16.00'da Galatasaray Kulübü taraftarlarının Galatasaray Lisesi önünden Taksim'e doğru geniş taraftar kitlesi ile birlikte yürüyeceklerini duyurarak, taraftarlarına bu yürüyüşe katılmaları için yoğun çağrıda bulundukları görülmüştür.

Ancak; taraftar sitelerinden bu çağrıyı yapan ilgililerin resmi makamlara herhangi bir müracaatları yoktur. Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Kanuna aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe, Emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir.

Galatasaray Kulübümüzün değerli taraftarlarının yasal olmayan bu çağrıya katılmamalarını ve kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri uygun olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2012, 16:18
YORUM EKLE

banner47