'Artık Devlete Güvenmiyorum'!

Şike davasının dünkü duruşmasına Aziz Yıldırım'ın bu sözleri damga vurdu. Fenerbahçe Başkanı, “Devlet her şeyi dinliyor, suça teşvik ediyor. Biz, devlete güvenen insanlardık, bu süreçten sonra güvenmiyoruz” dedi

'Artık Devlete Güvenmiyorum'!

 

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan şike davasının dünkü duruşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın çapraz sorgulaması yapıldı. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Yıldırım’a, “Dinlemelere göre sizin kullandığınız 12 hat var. 10 tane de başkasına ait telefonlardan görüşmeleriniz bulunuyor. Rabia Akın ve Gülbahar Çakın adına hatları neden kullanıyorsunuz?” diye sordu. Kendisine ait 2 hat bulunduğunu ifade eden Fenerbahçe Başkanı, “Diğer telefonların çoğu şirkete ve kulübe ait. Biri, şirketten muhabese müdürü Reyhan adınadır. ‘Alın’ dedik aldılar. Diğeri ise devletin bana verdiği resmi koruma polisim gitmiş bir telefon hattı almış. Maalesef Türkiye’de herkes dinlendiği için böyle yapıyor. Biz de bu amaçla telefonum dinlenmesin diye aldık. Devlet insanları dinleyerek suça teşvik ediyor” yanıtını verirken, Başkan Ekinci’nin devletin korumasının bu davranışından sonra güvenip güvenmeyeceği sorusu üzerine, “Artık güvenmiyorum. Biz, eskiden devlete güvenen insanlardık. Şu hapishaneyi gördükten sonra güvenmem. 50 lira için hapiste yatan insanlar var. Onlar da artık devlete güvenmezler” sözlerini sarfetti.
 
Duruşmada, Aziz Yıldırım ile Trabzonpor Avukatı arasında sert tartışmalar yaşandı. Trabzonspor Avukatı Nusret Yılmaz’ın, “Manisaspor Başkanı’nha verilen paralarda açık var” sözlerine tepki gösteren Aziz Yıldırım, “Bunların hepsi dosyada bulunuyor” karşılığını verdi. Mahkeme Başkanı’nın, “Birbirinize saygılı sorun” demesi üzerine Yıldırım, “Cevap vermiyorum o zaman” diye konuştu. Fenerbahçe Başkanı, “Bu avukata ben de soru sorabilecek miyim? Sadri Bey’e sorabilir miyim” derken, Nusret Yılmaz’ın, “Gönderdiğiniz parayı, maçtan 12 saat geçmeden neden istediniz?” sorusuna, “Sen dosyayı iyi okumamışsın. Parayı 3 ay sonra iade edeceklerdi. Ben, Tamer’e (Yelkovan) ‘ne kadar oldu’ dedim, o da ‘2 ay oldu’ dedi. Ben de ara parayı istedim. Bunların hepsinin kaydı var. Ben, senin başkanına 92 trilyonluk ihaleyi verdim. Trabzon’a ne yaptım bunu bilsinler. Türkiye’de 3 tane büyük kulüp vardı. Trabzonspor’u ben büyüttüm. Manisaspor maçında şike var. Trabzonspor şike yaptı. O maçta hangi oyuncular Trabzonlu’ydu” yanıtını verdi.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 08:42
YORUM EKLE

banner47