Arkas Çeşme Site Spor ile hareketli bir yaz

Hem çocuklara hem ebeveynlere spor imkânı sunan Arkas Çeşme Site Spor yaz ayları için hareketli bir program sunuyor. Voleybol, basketbol ve tenisin yanı sıra çadır kamplarından atölye çalışmalarına kadar miniklere yeni bir kapı açan kulüpte, fitness uygulamaları ile aileler de unutulmuyor

Arkas Çeşme Site Spor ile hareketli bir yaz

Alanında uzman, sertifikalı eğitmen ve antrenörler eşliğinde hem çocuklara hem de ebeveynlerine eğlence ve sporla dolu bir yaz vaat eden Arkas Çeşme Site Spor, 18 Haziran’da kapılarını açıyor. Arkas Spor Kulübü tarafından yenilenen ve tam bir spor kompleksi haline gelen tesiste; üç tenis kortu, iki basketbol, bir voleybol sahası ve bir de futbol sahası bulunuyor. Arkas Çeşme Site Spor’da ayrıca reformer, gym ve gruplara göre functional training derslerinin yapıldığı üç salon yer alıyor.

“Ağaç yaşken eğilir” felsefesiyle hareket ederek her yaşta spor yapmayı yaygınlaştırmak amacıyla faaliyetine devam eden Arkas Çeşme Site Spor, çocukların sporla iç içe, sağlıklı bir yaşam tarzı kazanmalarını sağlamak amacıyla 3 yaştan 15 yaşa kadar çocuk ve gençlere hizmet veriyor.

GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR

Arkas Çeşme Site Spor’da 7-15 yaş grubundaki çocuklar için voleybol spor okulları üç haftalık dönemlerle yaz boyunca, okullar açılıncaya kadar devam ediyor. Haftalık üç saatlik programlardan oluşan eğitimler, çocukların yaş ve seviyelerine göre hazırlanıyor. Pazartesi, çarşamba ve cuma günü yapılan dersler sabah 09:00’dan öğlen 12:00’ye, akşam üstü ise 17:00’den 19:00’a kadar devam ediyor.

Tenis eğitimi ise 7-15 yaş aralığındaki çocuklar için haftanın her günü öğrencinin tercihi doğrultusunda ister 45 dakikalık bire bir özel ders, isterse özel grup dersleri şeklinde veriliyor.

Basketbolda Allso Akademi ile yeni bir iş birliğine giden Arkas Çeşme Site Spor’da Işıl Alben Basketbol Okulu üç haftalık dönemlerle yaz boyunca devam ediyor. Haftalık üç saatlik programlardan oluşan eğitimler yine çocukların yaş ve seviyelerine göre hazırlanıyor.

SPOR, BİLGİ VE EĞLENCENİN ADRESİ ÇADIR KAMPLARI

Arkas Çeşme Site Spor’un bu yaz çocuklar için hazırladığı yepyeni bir konsept olan Çadır Kampları ile aktivite doğada devam ediyor. 8-14 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleştirilen iki gece üç günlük doğa kampında, Çeşme Yarımadası’nın el değmemiş koylarında öğrencilerin profesyonel eğitmenler ile birlikte doğada yaşamı tecrübe etmesi amaçlanıyor. Kamp ateşi yakmaktan kumanya hazırlamaya, pusula okuma ve yön bulmadan kaya tırmanışına kadar birçok bilgi edinmenin yanında kampta kano, yüzme ve çeşitli aktivitelerle de hem spor hem eğlence öğrencileri bekliyor.

Spor ve Bilim Kampı ise iki kavramın kucaklaştığı bir deneyim yaşatıyor. Bilim Sanat Eğitim Vadisi (Bilimsev) iş birliği ile çocuklar bir yandan bilim atölyelerinde fosil bilimi, astronomi, mutfak atölyesi ve binicilik eğitimi alırken bir yandan da voleybol, basketbol, tenis ve yüzme ile sporla iç içe oluyor.

Arkas Çeşme Site Spor yaz programında 3-4 ve 5-6 yaş gruplarındaki çocuklar için oluşturulan “Küçükler Kampı” eğlence dolu oyunlar ve keyifli aktiviteler vaat ediyor. İki farklı eğitim sınıfına ayrılan çocuklar, haftanın üç günü (Pazartesi, Çarşamba, Cuma) veya iki günü (Salı, Perşembe) 10:00-16:30 saatleri arasında gerçekleşen programlarda temel hareket ve zihinsel gelişimlerine yönelik aktivitelere katılıyor. Çocuklar kampta puzzle, hamur, lego, top havuzu ve sürpriz oyunlarla eğleniyor.

Alsancak Müzik Kursu ile ortaklaşa gerçekleştirilen Müzik ve Ritim Atölyesi’nde çocuklar için tatilde de müzik devam ediyor. Piyano, keman, flüt, bateri, gitar gibi birçok enstrümanı kapsayan eğitimler haftada bir gün öğrenciye özel olarak gerçekleştiriliyor.

Latölye ise sanatın müzikle bitmediği etkinliklerde deneyimli kadrosu ile çocuklarla buluşuyor. Latölye; resim, mozaik, ahşap boyama, ebru, teknoloji atölyelerinin yanı sıra yetişkinlerin de katılabildiği derslerle Arkas Çeşme Site Spor programını zenginleştiriyor.

EBEVEYNLER BURADA

Arkas Çeşme Site Spor ebeveynleri de düşünerek spor etkinliklerindeki çocuklarını bekleyen anne-babalar için ücretli üyelik sistemiyle fitness imkânı sunuyor. Aileler Technogym’in en son ekipmanlarının yer aldığı T.A.P. Fitness Salonu’nda sporun tadını çıkararak alanında uzman ve sertifikalı eğitmenler eşliğinde reformer, pilates, functional training, savunma sporları gibi bireysel çalışmaların yanı sıra zumba, mat pilates, yoga gibi grup çalışmalarına da katılabiliyor.

Restoran bölümü ise, T.A.P. Food menüsündeki salatalar, ızgara çeşitleri, sıcak ve soğuk sandviçler ile sporcu smoothie’leri, farklı kahve seçenekleri ve protein karışımlarıyla sağlıklı beslenmeye destek sağlıyor.

ARKAS ÇEŞME SİTE SPOR

5200 Sokak No:44 (Eski Site spor) Ilıca - Çeşme - İzmir

00 90 232 7233320 / 00 90 533 1449924

www.arkascesmesitespor.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER