banner51

Arena Krizinde Kritik Gün

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TT Arena krizini bugün çözeceklerini söyledi.

Arena Krizinde Kritik Gün

 

Gençlikve Spor Bakanı Suat Kılıç, Hürriyet gazetesine TT Arena konusunda özel bir açıklama yaptı ve TT Arena Stadı konusunda uzlaşmacı ve demokratik bir yöntem izlenmesi gerektiğini ifade etti. Bir bakanlık yetkilisine atfen dün yayınlanan "Emredersek yaparlar" sözünün kendisine ait olmadığını ifade eden Kılıç, "Böyle bir soruya muhatap olmadım ve böyle bir yanıt vermedim" dedi. Kılıç konuyla ilgili şunları dile getirdi:
 
"İki kulüp başkanını daha önce toplantıya davet ettim. İkisi de yurt dışındaydı. Bundan dolayı toplantıyı yarına (bugün) erteledik. Taraftarların gerilmemesi adına bugüne kadar bu konuda tek kelime etmedim. Ben G.Saraylı da değilim Beşiktaşlı da değilim ama bu sorunu fair play çerçevesinde uzlaşarak çözülmesinden yanayım. Bundan dolayı 'Emredersek yaparlar' gibi bir anlayış içerisinde asla değilim."
 
G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman bugün Bakan Kılıç ile bir araya gelecekler. Bu görüşmede TT Arena konusu gündeme gelecek. Beşiktaş'ın maçlarını Seyrantepe'de oynayıp oynamayacağı bu görüşmeden sonra hemen hemen kesinlik kazanacak.
 
G.Saray ile Beşiktaş arasındaki Arena krizine bugün Başkent'te çözüm aranacak. Sarı kırmızılı yönetim, Spor Bakanı Suat Kılıç ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile görüşmesinde 1 aydır izlediği politikayı sürdürüp, siyah beyazlıların TT Arena'da oynama talebine 'Hayır' diyecek. Stat kontratını da bu toplantıda gündeme getirecek olan Cimbom bakanlığın ısrarı halinde kulüp tüzüğündeki maddeyi öne sürecek. Böyle bir durumda "Karar verme yetkisi G.Saray Genel Kurulu'ndadır" yanıtı verilecek. Öte yandan Adnan Öztürk, bakanlık yetkilisinin ifade ettiği 'Emredersek yaparlar' sözünü dil sürçmesi olarak kabul etmek istediklerini söyledi.
 
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Maçlarımızı İstanbul'da hangi statta oynayacağımız konusu yarınki (bugün) Ankara ziyareti sırasında netleşmiş olur. Biz bir statta oynayacağız. Bu da İstanbul statlarından birinde olacak. Sanırım bu karar bir hafta içinde tam anlamıyla netleşmiş olur" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER