'Arena İçin Israrcıyız'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a sert tepki veren Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, TT Arena'da oynamak istediklerini yineledi..

'Arena İçin Israrcıyız'

 

Aysal’ın önceki gün Antalya’da Galatasaray Derneği’nin düzenlediği şampiyonluk balosunda söylediği, “Kurmuş olduğumuz düzenin zarar görmemesi için Beşiktaş’ın TT Arena konusunda fazla ısrarcı olmayacağını tahmin ediyorum. Eğer ısrar olursa bunu genel kurula sunarız” sözlerini yorumlayan Çebi, “Bu genel kurula götürülecek kadar büyük bir mesele değil” dedi. 
 
Aysal’ın istemesi halinde konunun zaten çözüleceğini savunan Çebi, “Demek ki bu konuda karar vererek sorumluluk almak istemiyor. Bu nedenle meseleyi genel kurula götürmek istiyor. Olimpiyat Stadı bir yıllığına bakıma alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımı da boşa çıktı. Onlar da Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynamak isterler. Bizim Türk Telekom Arena’dan başka seçeneğimiz kalmıyor. Biz de orada oynamak konusunda ısrarcıyız. İnanın Fenerbahçeliler hâlâ bizi, ‘Arayışı bırakın, gelin bizim stadımızda oynayın’ diyorlar” ifadelerini kullandı. 
 
Türkiye’de hiçbir stadın kulüplere ait olmadığını belirten Ahmet Nur Çebi, “Statlar halkındır yani kamu malıdır. Aziz Yıldırım’ın Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maddi, manevi emeğini herkes biliyor. Buna rağmen bizi kendi statlarına davet ediyorlar. Bu iş artık uzamasın, tatlıya bağlansın” dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER