banner9

Arda Turan A Milli Takım'ı bıraktı

A Milli Takım kaptanı Arda Turan, Makedonya maçı sonrasında milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmıştı daha sonrasında Fatih Terim ile görüşerek milli takım kampından gönderilmişti. Milli oyuncu basın toplantısında A Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Arda Turan A Milli Takım'ı bıraktı
Barcelona'da oynayan A Milli Takım kaptanı Arda Turan'ın, Makedonya maçı dönüşü Slovenya uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldırma olayı gündeme bomba gibi düşmüştü... Olayın ardından Slovenya kampında neler olacağı merakla beklenirken Fatih Terim'den flaş bir karar geldi. 
 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Ali Dürüst olayın hemen ardından Fatih Terim'in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan durum değerlendirmesinin ardından Terim, Arda ile özel olarak bir araya geldi. 
 
Yapılan bu görüşmenin ardından Türkiye Futbol Direktörü, Milli Takım Kaptanı Arda Turan'ı Kosova maçının kadrosundan çıkararak kamptan hemen gönderdi. Arda Turan da hem takıma hem de federasyona daha fazla zarar gelmemesi için eşyalarını toplayıp kamptan ayrıldı.
 
Milli oyuncu basın toplantısında A Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.
 
İşte Arda Turan'ın açıklamaları;
 
Öncelikle yaşanan olaylar çok üzücü. Pişman mıyım değilim. Kuş gibi hissediyorum kendimi. Hayatım boyunca bana söylenenleri ve yapılanları hiç unutmadım. Hayatta bir şey yapıyorsanız bunun bedelini ödersiniz. Kosova maçında olmayacağoım. Hayatım boyunca iyi futbolcu olmak için uğraşmadım onurlu ve iyi adam olmak için uğraştım.
 
İmzaları değiştirilmiş haberleri yaptıklarını biliyorum. Hangisini görürsem aynı tepkiyi ve siniri göstereceğim. Ülkesini seven ve formaya aşık olan birisi olarak konuşuyorum.
 
'ÜLKEMİ VE BAYRAĞIMI SEVİYORUM' 
 
Ülkemi çok seviyorum, bayrağımı çok seviyorum. Her seferinde isterseniz kenara çekileyim diyordum. Artık zamanının geldiğini düşünüyordum. Bugüne kadar çalıştığım herkese, arkadaşlarıma, aileme çok teşekkür ederim. Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödemeye hazırım ve yine ödeyeceğim ve gereğini yapıyorum. Milli takım kariyerimi sonlandırıyorum. Her zaman yaptığım gibi şerefimle ve onurumla...
 
İnşallah iyi futbolculuğumuzu değil de adamlığımı bırakırım. Her zaman tepkim aynı olacak, teşekkür ederim.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER