'Arayı İyi Değerlendireceğiz'

Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü Ayhan Erdem, milli maçlar yüzünden verilen arasını iyi değerlendirerek çıkışa geçmek istediklerini söyledi.

'Arayı İyi Değerlendireceğiz'
Ligin ilk 3 haftasını mağlubiyetlerle kapattıklarını ve hiç puan alamamanın verdiği stresi üzerlerinden atamadıklarını belirten Ayhan Erdem, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Son 2 haftada yaşanan bireysel hatalar, takımın ligin dibine vurmasında en önemli etken oldu. Transfer yasağının vermiş olduğu dezavantajları, yavaş yavaş yaşamaya başladık. Takım üzerinde ciddi bir baskı oluştuğu kesin. Futbolcuların bu sebeple yaptıkları hataların faturası bize ağır oldu. Ancak verilen arayı iyi değerlendirerek, ligdeki ilk puanlarımızı alıp çıkışa geçmek istiyoruz. İnanıyorum ki, futbolcu kardeşlerimiz önümüzdeki haftalarda formalarının hakkını verince kötü gidişat bitecek."
 
Kaptan Servet ve Sinan Kaloğlu’nunn takıma yeniden dönmelerinin önemli olduğunu da vurgulayan Ayhan Erdem, sezon başında kadro dışı bırakılan kaleci Nihat Şahin’in de yeniden takıma döneceğini ifade etti. Erdem, yönetim kurulunun da teknik heyetten takımın olumsuz gidişatı ile ilgili rapor isteyeceğini de sözlerine ekledi.
 
Bu arada milli maç nedeniyle boş geçecek haftada 3 gün izin verilen Mersin İdmanyurdu, yarın Macit Özcan Tesisleri’nde toplanacak. Kadroda Servet ve Sinan’ın da yer alacak.b Teknik direktör Mesut Bakkal’ın da futbolcularıyla bir toplantı yapacağı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER