banner9

Antalya Stadı'nda Sıkı Önlem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da izleme ihtimalinin bulunması nedeniyle Antalya’da olağanüstü önlemler alındı. Saat 15.00’de Antalya Arena Stadı’nda bomba araması yapıldı. Stadın her noktası didik didik incelendi ve bu arama yaklaşık 2 saat sürdü. Aramalar yapılırken stada basın mensupları ve TFF çalışanlarının da girmesine izin verilmedi.

Antalya Stadı'nda Sıkı Önlem
Maça 3 saat kala TFF yetkilileri ve basın mensupları içeri alındı. Arena Stadına çıkan yollar kesilirken, içeriye polis ve emniyet görevlilerinin dışında hiçbir araç alınmadı.
 
Gazeteciler tek bir noktadan içeri alınırken, bundan dolayı gazeteciler stada giriş yapabilmek için yaklaşık 2-3 kilometre yürümek zorunda kaldı. Stat çevresinde çok sayıda polis ve cumhurbaşkanlığı koruması ve basın tribünü dahil stadın birçok bölgesinde özel korumalar yer aldı.
 
Türkiye ile Kosova daha önce hiçbir resmi müsabakada karşı karşıya gelmedi. 21.05.2014 tarihinde oynanan özel maçta ise ay-yıldızlılar rakibini 6-1’le geçmeyi başardı.
 
Karşılaşmayı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel birlikte izledi.
 
Kadroya 3 maçlık aranın ardından davet edilen Arda Turan’a Antalya’da büyük destek vardı. Tribünler maç öncesinde tezahüratları ile yıldız futbolcuya destek verdi. Arda’yı tribünlere çağırdı.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER