banner51

Antalya Cup'ta İzmir lobisi rüzgarı...

Geçtiğimiz hafta sonu sona eren Türk Hava Yolları Antalya Açık'ta İzmir rüzgarı esti.

Antalya Cup'ta İzmir lobisi rüzgarı...

Burak Cilasun / Ben TV

 Türkiye'nin ilk çim kort turnuvası olan ve iki yıl önce Profesyonel Tenisçiler Birliği'nin takvimine de eklenen Antalya Açık'ta İzmir lobisi kendini hissettirdi.

Türkiye Tenis Federasyonu'nun izmir'de yaşayan yönetim kurulu üyesi Bülent Necimoğlu ve Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, turnuvayı yerinde takip ederken, iki isim Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş ile de bir araya geldi.

İZMİR, TENİS İÇİN BİR ÜS OLABİLİR Mİ?

İzmir'deki tesis varlığının güçlendirilmesi, kentteki mevcut turnuvaların gücünün artması, yeni turnuvaların kentte gerçekleştirilmesi gibi konuların gündeme geldiği görüşmede İzmir'in Türk tenisi için sporcu yetiştirmek adına bir üs olabileceği vurgulandı.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ"

Konuya ilişkin kısa bir demeç veren Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, "İzmir, teniste bugün birçok kentimize göre daha iyi bir konumda olmasına rağmen, kendi potansiyelinin yine de çok altında. Biliyoruz ki gerekli yatırımlar ve desteklerle bu şehirden çok iyi sporcular çıkarabiliriz. Eğer uluslararası turnuvalarda Türk sporcuların başarılarına şahit olmak istiyorsak bunun temelinde eğitim geliyor. Bugün dahi İzmir'de yetişmiş çok kaliteli sporcularımız ve antrenörlerimiz var. Bu başarıları daha öteye taşımak adına biz de elimizden geleni yapmaya hazırız." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER